Nowy numer 3/2021 Archiwum

Uczta organowa i nie tylko

Już wkrótce rozpocznie się na Ostrowie Tumskim cykl koncertów "Debiuty - spacery szlakiem przodków" - wydarzenie towarzyszące Muzycznym Spotkaniom Kultur - XV Międzynarodowemu Festiwalowi "Pax et Bonum per Musicam".

Jak wyjaśniają organizatorzy z Fundacji Pax et Bonum, wykonawcami koncertów będą młodzi artyści – wyróżniający się studenci i absolwenci akademii muzycznych w Polsce, mający w swym dorobku artystycznym wiele osiągnięć. Koncerty odbędą się w kościele pw. Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu.

Bezpośrednio po koncertach słuchacze będą mogli wziąć udział w krótkich spacerach „szlakiem przodków” – które poprowadzi Mateusz Cieniawski, dziennikarz "Radia Rodzina". Poznają architekturę i historię czterech najstarszych kościołów Ostrowa Tumskiego.

Oto kolejne koncerty organowe:

2 czerwca o 14.00 – Michał Waleczek (Zabrze), 9 czerwca o 14.00 – Jan Surma (Wrocław), 16 czerwca o 14.00 – Dawid Rzepka (Katowice), 23 czerwca o 14.00 – Ewelina Bachul (Kraków). Wstęp wolny.

Przypomnijmy, że – niezależnie od festiwalu – w kościele św. Krzyża codziennie w dni powszednie, od poniedziałku do soboty, aż do 15 września, odbywają się w samo południe mini koncerty organowe. Wstęp wolny. Dobrowolne datki przeznaczone zostaną na remont instrumentów organowych na Ostrowie Tumskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama