GN 2/2021 Archiwum

Dla Wiktorii

Na koncert i festyn charytatywny zapraszają 8 i 9 czerwca uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 29 wraz ze społecznością lokalną oraz Radą Osiedla Wrocław Stare Miasto.

Wiktoria Grabowiec jest uczennicą Gimnazjum nr 29 we Wrocławiu. Choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Organizatorzy charytatywnych wydarzeń chcą pomóc w zgromadzeniu środków na zakup bardzo drogiego lekarstwa. Roczny koszt terapii wynosi… ponad 2 miliony złotych.

Co czeka na tych, którzy chcą pomóc chorej, a jednocześnie spędzić miło czerwcowe dni? Koncert charytatywny rozpocznie się 8 czerwca o 17.00 w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 29 przy ul. ks. Kraińskiego 1 we Wrocławiu. Wystąpią uczniowie i absolwenci szkoły, Matylda Makowska i Grzegorz Sikorski z Laboratorium Śpiewu i Mowy, Agnieszka Kwapińska (uczestniczka programu Must Be the Music oraz Karolina Micuła - zwyciężczyni 38 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W repertuarze znajdą się aranżacje utworów m.in: Leonarda Cohena, Adele, Vivaldiego i Marka Grechuty.

9 czerwca odbędzie się festyn rodzinny na boisku Gimnajum nr 29 od 13.00 do 18.00. Wśród atrakcji znajdą się: warsztaty kulinarne, konkurencje sportowe, znakowanie rowerów przez policję, animacje dla dzieci, malowanie twarzy, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Wiktoria pisze o sobie:

Choruję na rdzeniowy zanik mięśni - jest to choroba genetyczna. Doktorzy nazywają to SMA. Nie wiem, co by mama ugotowała, to i tak jestem coraz słabsza. Tracę mięśnie i dlatego poruszam się na wózku.

Rozwój SMA może choć trochę zatrzymać intensywna rehabilitacja. Codziennie mam ciężkie i bolesne zabiegi, które polegają na naciąganiu mięśni. W pewien sposób hamują postęp choroby i zapobiegają przykurczom oraz poprawiają stan mięśni oddechowych. Do tej pory była to choroba nieuleczalna, ale w ubiegłym roku amerykańscy naukowcy wymyślili pierwszy na świecie lek - nusinersen (inaczej nazywany „spinraza”). HUUURRRAAA !!! Teraz moje marzenie się spełnia i czekanie [na pomoc] jest coraz bardziej realne. Na razie patrzę na ten cudowny lek jakby zza szyby…

Przyjaciele nie pozostali obojętni. Zapraszają na koncert i festyn.

Wiktoria
Commercial Dreams

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama