GN 2/2021 Archiwum

Bóg dał nam ziemię, by była miejscem czynienia dobra

Człowiek żyje i rozwija się w środowisku naturalnym. Stanowi jego ważną część i jest za nie odpowiedzialny. Właśnie powyższe zagadnienia będą poruszane 26 maja podczas najnowszej edycji cyklu "Człowiek-Wspólnota-Odpowiedzialność".

Spotkanie rozpocznie się w sobotę o 18.30 w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej na ul. Katedralna 4 we Wrocławiu (sala nr 3).

Czy przyrodnicze miejsca w miastach mogą leczyć? Czy dostrzegamy piękno natury i potrafimy darować je innym? Jak odczytujemy dzisiaj słowa o pięknie stworzenia zaczerpnięte z Biblii? Czy można pięknem przyrody okazać serdeczną opiekę nad ludźmi chorymi i starszymi z naszych rodzin? Na te i inne pytania odpowie podczas wykładu pt. "ABC Zielonej Opieki" pani Lucyna Górska-Kłęk, absolwentka Wydziału Biologii Środowiskowej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, doktor nauk biologicznych w Katedrze Podstaw Fizjoterapii, Zakładzie Biologii Człowieka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Jej zainteresowania badawcze obejmują zagadnienia biologii środowiskowej, prozdrowotnego stylu życia, zielonej opieki w tym przede wszystkim hortiterapii, terenoterapii oraz dostępności obiektów przyrodniczych dla osób niepełnosprawnych.

Prelegentka współpracuje z Uniwersytetami Trzeciego Wieku i Dziecięcymi. Jest zamiłowanym przyrodnikiem - terenowcem i ornitologiem oraz wiceprezesem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trzeźwościowego, a także współorganizator programów profilaktycznych.

 Na to intrygujące spotkanie zaprasza wszystkich kochających przyrodę, organizator wydarzenia fundacja "Studium Culturae Ecclesiae". Spotkanie ubogaci koncert kameralny. Wystąpią: Joanna Trzaska (skrzypce), Wiktor Szymajda (fortepian). Wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama