Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wielbią Boga śpiewem. Dołącz do nich!

W Oleśnicy, Namysłowie i Wrocławiu. Czy gdzieś jeszcze? Jeśli tak, dajcie nam znać.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nazywana powszechnie Boże Ciało kojarzy nam się bezwzględnie z procesjami z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy.

I słusznie. Coraz częściej jednak w ten wspaniały Boży i wolny od pracy dzień katolicy aktywizują się wieczorem na... wielkich koncertach uwielbienia.

Chwalenie Pana przez śpiew to nie tylko wspaniała forma modlitwy, ale także integracji i spotkania z innymi ludźmi - braćmi ze wspólnoty, parafianami, mieszkańcami jednego miasta.

W tym roku w archidiecezji wrocławskiej możemy skorzystać z kilku rozśpiewanych propozycji. Zdecydowanie największą inicjatywą jest koncert "wNieboGłosy" na wrocławskim placu Wolności (przed Narodowym Forum Muzyki). Początek o godzinie 19. Przed rokiem w tym muzycznym wydarzeniu chrześcijańskim uczestniczyło ponad 2 tysiące osób.

-  To ma być przedłużenie naszego świętowania na ulicach i dawania świadectwa wiary - mówi Aleksandra Wilk ze sztabu organizatorów. Więcej o "wNieboGłosach" przeczytasz TUTAJ. Zobacz także galerię zdjęć z zeszłego roku TUTAJ.

Również w Oleśnicy nie chcą próżnować w wieczór Bożego Ciała. Stało się już oleśnicką tradycją, że mieszkańcy spotykają się w Amfiteatrze nad Stawami, by przedłużyć radość świętowania.

Jak piszą organizatorzy koncertu uwielbienia pod hasłem: Nie nam Panie!", chcą się dzielić radosną nowiną, że Jezus zmartwychwstał i odtąd nic już na świecie nie jest takie samo.

Chcemy świadczyć o Jego wielkiej miłości do nas, na którą wcale nie zasługujemy, a która ogarnia nas zewsząd. Chcemy w końcu spędzić ten wieczór razem - razem ze sobą, a także z wami - tak, aby poczuć wspólnotę wiary oraz - co tu dużo mówić - dobrze się razem bawić.

Koncert rozpocznie się o godzinie 20 nad stawami miejskimi w Oleśnicy przy ulicy Spacerowej. Zaśpiewa chór Iunctus, działający przy parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Oleśnicy.

Do muzycznego świętowania zapraszają wierni z Namysłowa, gdzie o godz. 20.15 w parafii św. Piotra i Pawła (ul. Kościelna 3) rozpocznie się III koncert uwielbienia "Namysłów dla Chrystusa". Muzykę do tego wydarzenia skomponował ks. Piotr Nowicki. Wystąpią: 50-osobowy chór oraz orkiestra pod dyrekcją Marka Kudry i solistka Katarzyna Grygowska.

-  W tym roku mamy najbardziej rozbudowaną stronę muzyczną. Zaśpiewamy utwory typowo maryjne. Wszystko będzie dopięte na ostatni guzik i szykuje się niesamowity koncert - zapowiada Iwona Cholaś.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama