Nowy numer 38/2021 Archiwum

Wymodlone sanktuarium

Inauguracja sanktuarium NMP Dobrej Rady i spotkanie młodych małżeństw czeka nas już 3 czerwca w Sulistrowiczkach.

To będzie wielkie święto w jednym z najbardziej malowniczych zakątków archidiecezji wrocławskiej. Sulistrowiczki pod Ślężą słyną z urzekającego kościółka w stylu góralskim, do którego pielgrzymują tłumy ludzi, by modlić się przed obrazem Matki Bożej Dobrej Rady.

22 maja 2017 roku dekret o ustanowieniu sanktuarium NMP Matki Dobrej Rady abp Józef Kupny przekazał na ręce proboszcza tego miejsca, ks. dr. Ryszarda Staszaka (więcej o tym TUTAJ). Metropolita wrocławski odpowiedział w ten sposób na zachowanie swoich wiernych, którzy od lat niewielką, ale piękną świątynię określali mianem sanktuarium (zobacz galerie zdjęć TUTAJ).

Teraz przyszedł czas na uroczystą inaugurację. 3 czerwca o godzinie 12 pasterz Kościoła wrocławskiego odprawi uroczystą Mszę świętą. Wizyta arcybiskupa będzie połączona ze spotkaniem par, które zawarły sakrament małżeństwa właśnie w Sulistrowiczkach.

- Zebrało się przez te lata już około tysiąca takich par - mówi ks. dr Ryszard Staszak.

Wcześniej, od godziny 11 małżeństwa będą miały możliwość spowiedzi i prywatnej rozmowy w formie konsultacji z ks. dr. Bolesławem Lasockim, wikariuszem sądowym.

- Jako pracownik metropolitalnego sądu duchowego będzie on służył poradą i wiedzą w zakresie małżeńskim. To bardzo dobry specjalista - dodaje proboszcz parafii Sulistrowice.

Inicjatywa spotkań małżeńskich w kaplicy Matki Bożej Dobrej Rady to wyjście do coraz trudniejszej współczesnej rzeczywistości małżeńskiej.  

- Kościół musi stać na straży sakramentalnego szczęśliwego związku męża i żony i pokazywać, że ma dla nic piękną propozycję: wspólne życie z Panem Bogiem. Chcemy pomagać parom, które przechodzą trudności. Wskazywać im małżeńską drogę do zbawienia - tłumaczy ks. Staszak i zaprasza 3 czerwca do Sulistrowiczek wszystkie małżeństwa, nie tylko te zawarte w urokliwej kaplicy u podnóża Ślęży.

Jako gospodarz po Eucharystii zaprasza przybyłych na piknik z pieczenią, ciastem, herbatą i kawą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama