Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Muzyka w duchu SDS

W ten szalony pomysł zaangażowana jest młodzież z kilku miast Polski, która należy do parafii salwatoriańskich lub z nimi sympatyzuje.

"Ps.projekt" czyli grupa utalentowanych muzyków zagra 10 czerwca podczas Pikniku Rodzinnego w parafii pw. Judy Tadeusza i św. Antoniego Padewskiego w Obornikach Śląskich. 

Już jakiś czas temu młodemu kapłanowi salwatoriańskiemu chodziło po głowie, by stworzyć zespół muzyczny z różnych stron Polski.

- W sumie to nie tylko koncert, ale przede wszystkim modlitwa, spotkanie z Bogiem, odkrywanie Go w drugim człowieku i w talencie muzycznym, który od Boga otrzymaliśmy. "Ps. projekt" to nie byle co - uśmiecha się ks. Jerzy Lazarek SDS.

Jak zapowiada, wystąpi prawie 30 muzyków. "Ps. projekt" to wiele godzin wspólnych prób, zjazdów do Trzebnicy, wspólnej modlitwy, dzielenia się talentami, ale także modlitwy indywidualnej.

- Każdy z nas bez wyjątku w miarę swoich możliwości starał się przez ten czas modlić codziennie psalmami. Ten pomysł to ludzie grający na wielu różnych instrumentach: trąbki, klawisze, gitary, bębny, perkusja, saksofon, "przeszkadzajki", harmonijki, fleciki i przede wszystkim niesamowite wokale - opisuje ks. Lazarek.

Ps.projekt to także dobre przygotowanie młodych muzyków do kolejnego Salwatoriańskiego Forum Młodych, które już na początku lipca rozpocznie się w Dobroszycach.

- Tak naprawdę sami jesteśmy ciekawi efektu koncertowego. To dla nas także będzie wielka niespodzianka - zaprasza serdecznie salwatorianin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy