Nowy numer 3/2019 Archiwum

Jeden z najlepszych himalaistów na świecie we Wrocławiu

W ramach cyklu "Spotkań z Górami" Denis Urubko 12 czerwca wygłosi prelekcje pod hasłem: "Różnica zimna".

Po ostatniej Narodowej Zimowej Wyprawie na K2 jego osoba stała się jeszcze bardziej znana, nie tylko wśród ludzi, którzy na co dzień interesują się wspinaczką i himalaizmem.

Urubko najpierw uczestniczył w heroicznej wyprawie ratunkowej na Nanga Parbat, a następnie podjął samotną próbę zdobycia ostatniego ośmiotysięcznika, który nie ma jeszcze zimowego wejścia.

Wspinacz wystąpi przed wrocławską publiką 12 czerwca o godz. 19 w auli Politechniki Wrocławskiej (budynek A1, Wybrzeże Wyspiańskiego 27).

Prelegent podzieli się swoimi spostrzeżeniami, które dotyczyć będą również tego, czym różni się zimowy himalaizm od wejść na ośmiotysięczniki w sezonie letnim. Opowieść o ekstremalnej wysokości i ekstremalnym zimnie wzbogacą zdjęcia i filmy z wypraw.

Denis Urubko podzieli się również z słuchaczami doświadczeniami z innych wypraw. Jak zwykle na wrocławskich spotkaniach nie zabraknie chwili na pytania publiczności, autografy czy pamiątkowe zdjęcia. 

Ze względów bezpieczeństwa organizatorzy mogą wpuścić na salę tylko 500 osób. Publiczność będzie liczona podczas wejścia na salę, a gdy sala wypełni się, drzwi zostaną zamknięte. Warto na prelekcję przyjść odrobinę wcześniej.

Organizatorami spotkania są: Sklepy Górskie Skalnik, Camp, Acerbis, DKF Politechniki Wrocławskiej, Volven, Silver Rock oraz VI.6+.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy