Nowy numer 42/2019 Archiwum

Gramy w drużynie Jezusa

Wielu niesłyszących i słabo słyszących modliło się na Ostrowie Tumskim przez wstawiennictwo św. Filipa Smaldone podczas festynu.

W niedzielę 10 czerwca głuchoniemi mieli swoje święto we Wrocławiu. Festyn św. Filipa Smaldone, kapłana, który poświęcił się posłudze wśród niesłyszących, zainaugurowała Msza Święta w kościele NMP na Piasku.

– Wiemy, że rozpoczynają się mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji. Obserwujemy różnych zawodników. Zostali oni powołani przez trenera – stwierdził w homilii ks. Marek Ratajczak. Duszpasterz niesłyszących w Szamotułach wyjaśniał na przykładzie piłki nożnej, że każdy człowiek, jak piłkarz, ma swoje zadanie. A trener mówi, co konkretnie ma zrobić, żeby osiągnąć cel, czyli wygrać mecz. – Podobnie jest w naszym życiu. Kto może być naszym trenerem w życiu wiary? Jezus. Każdy z nas jest zawodnikiem, którego powołuje Bóg. I nie wybiera lepszych, a gorszych odrzuca. Powołuje wszystkich. Bóg wezwał nas po imieniu – mówił ks. Ratajczak. Wyjaśniał, że drużyna Boża nie ma podziałów. Wszyscy ludzie zostali do niej powołani. Co to znaczy grać dobrze? – Musimy słuchać trenera, czyli Jezusa. Św. Filip pokazuje nam, jak to robić. Kochać Boga i każdego człowieka – nauczał kaznodzieja. Pod koniec Eucharystii osoby niesłyszące złożyły oficjalne podziękowania ks. Tomaszowi Filinowiczowi, swojemu duszpasterzowi, z okazji 10. rocznicy święceń kapłańskich. Po modlitwie w kościele na Piasku zebrani przeszli do auli Papieskiego Wydziału Teologicznego na część integracyjno-rekreacyjną festynu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL