Nowy numer 25/2018 Archiwum

Dobrzy jak chleb od 35 lat

Wydawać by się mogło, że po transformacji ustrojowej w Polsce żyje się coraz dostatniej. Okazuje się jednak, że oni są coraz bardziej potrzebni.

Koło Wrocławskie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta powstało 30 maja 1983 roku. Każdego dnia od 35 lat ludzie tam pracujący wstają rano i działają zgodnie z myślą swojego patrona św. Adama Chmielowskiego: „Powinno się być dobrym jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny”. – Osoby bezdomne mają niewiele do stracenia, mogą w każdej chwili stąd wyjść. A my mamy do stracenia wszystko – ich – mówi Aleksander Pindral, prezes Koła Wrocławskiego TPBA.

Dostępne jest 15% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma