Nowy numer 2/2021 Archiwum

Ogień Ducha i... mecz o wszystko

Najbliższy weekend to szczególny czas dla miasta i archidiecezji wrocławskiej w związku ze wspomnieniem patrona. 24 czerwca przypada uroczystości narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy do udziału w weekendzie ewangelizacyjnym "Ochrzczeni Ogniem".

Ojciec Krzysztof Piskorz, karmelita bosy, jeden z organizatorów wydarzenia zaznacza, że od piątku do niedzieli organizatorom i uczestnikom będą towarzyszyły słowa "On was chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem", które św. Jan Chrzciciel powiedział do swoich uczniów. - Celem jest modlitwa o doświadczenie ognia Ducha Świętego, które będzie miało ożywczy wpływ na Wrocław i jego mieszkańców, ale również na całą archidiecezję - wyjaśnia. - Św. Jan jest prorokiem na obecne tysiąclecie zapowiadającym przyjście Jezusa.

Pomysł, który zrodził się w głowie zakonnika padł na bardzo podatny grunt. W jego realizację włączyły się różne katolickie wspólnoty.

Trzydniowa inicjatywa ma bardzo bogaty program. Już w piątek 22 czerwca po Mszy św. w kościele pw. NMP na Piasku zaangażowani wyruszą dwójkami na ulice centrum miasta, by zaprosić napotkanych ludzi do udziału w weekendzie ewangelizacyjnym oraz porozmawiać z nimi o miłości Boga i kerygmacie.

- Będziemy też rozdawać, z okazji Dnia Ojca, "List miłosny od Boga Ojca", który powstał na podstawie cytatów z Pisma Świętego - dodaje karmelita. Najwięcej będzie się działo w sobotę i niedzielę - koncerty, występy, świadectwa, piknik i wiele innych aktywności. W centrum będą Msze św., procesja z Najświętszym Sakramentem przez rynek oraz całonocna adoracja Pana Jezusa w noc świętojańską.

Dość zaskakującym punktem programu jest wspólne oglądanie w strefie kibica meczu Polska-Kolumbia w ramach trwających Mistrzostw Świata w Rosji (24 czerwca). - Żyjemy na co dzień Ewangelią, ale nie jesteśmy oderwani od świata. Również kibicujemy naszym piłkarzom - przekonuje o. Piskorz. Zaznacza, że to też jest przestrzeń do ewangelizacji. - W okolicach meczu będziemy modlić się szczególnie za ojczyznę o ogień Ducha dla niej. W przerwie planujemy odśpiewać Apel Jasnogórski.

Weekend ewangelizacyjny wpisuje się w "Miesiąc rodziny", który koordynuje Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego (szczegóły można znaleźć TUTAJ).

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął metropolita wrocławski, abp Józef Kupny.

Program weekendu ewangelizacyjnego:

Piątek, 22 czerwca

 • 19.00 - Nabożeństwo uwielbienia Serca Jezusa - kościół NMP na Piasku,

 • 20.00 - Msza św. z posłaniem do ewangelizacji pod przewodnictwem bp. Jacka Kicińskiego - kościół NMP na Piasku,

 • 21.00 - Ewangelizacja w terenie

Sobota, 23 czerwca

 • 14.00-18.00 - Ewangelizacja na scenie "Rozbudzenie Ducha" - muzyka, śpiewy, pantomima i świadectwa - scena na placu przy pomniku kard. Bolesława Kominka; prezentacja wspólnot katolickich przy scenie,

 • 18.30 - Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego - katedra wrocławska,

 • 20.00 - Procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami Wrocławia - od katedry do kościoła garnizonowego pw. św. Elżbiety,

 • 21.00 - Modlitwa Uwielbienia i całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu - katedra wrocławska

Niedziela, 24 czerwca:

 • 13.00 - "Zakochani w rodzinie" - piknik na Wyspie Słodowej (więcej TUTAJ),

 • 16.30 - Msza św. dziękczynna za ewangelizację - kościół pw. Krzyża Świętego na Ostrowie Tumskim,

 • 17.30 - Koncert sakralny - "Msza d-moll" J. A. Hasse, w wykonaniu chóru Prescott z USA i orkiestry z Varny (Bułgaria) - kościół pw. Krzyża Świętego,

 • 18.00 - "Scena pełna życia" - koncert "Wyrwani z Niewoli" i "40/30/70" - Wyspa Słodowa,

 • 20.00 - Strefa kibica Mistrzostw Świata - mecz Polska-Kolumbia - Wyspa Słodowa,

 • 22.00 - Taniec z ogniem i kino letnie - film pt. "Odważni" - Wyspa Słodowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama