Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Abp Józef zaprasza na Festiwal Młodych

Metropolita wrocławski napisał specjalny list do młodzieży, która weźmie udział w kilkudniowym spotkaniu pod górą Ślężą.

- Ojciec Święty Franciszek wiele razy przypominał, że Duch Święty nie lubi zamkniętych przestrzeni ani drzwi, które nie są otwarte na oścież. Mówił też, byśmy nie zamykali Ducha Świętego w klatce. Przywołuję te słowa w kontekście kolejnej inicjatywy organizowanej w Sulistrowiczkach i na Górze Ślęży, nazwanej Górą Tabor Młodych. Towarzyszą jej słowa „Nie bój się Ducha” . A ja dodałbym do nich: „Nie bój się zaprosić Ducha do swojego życia” - pisze do młodych abp Józef Kupny.

Zaznaczył, że przykład Apostołów pokazuje, że Duch Święty jest w stanie z osób wystraszonych, niepewnych swojej przyszłości, żyjących w beznadziei i lęku uczynić odważnych i gotowych stawiać czoła codziennym przeciwnościom.

- Duch Święty z ludzi nieśmiałych, skupionych na własnych słabościach i wadach może uczynić kogoś, kto porywa swoją wiarą i radością życia. On może przemienić nas i dodać siły do tego, byśmy zmieniali ten świat - zachęca młodych metropolita wrocławski.

Festiwal Młodych "Nie bój się Ducha" rozpocznie się w poniedziałek 25 czerwca i potrwa do 28 czerwca w Sulistrowiczkach. Szczegółowy plan wydarzeń i zajawki wideo TUTAJ. Link do zapisów TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy