GN 2/2021 Archiwum

Z mikrofonem w plenerze

W czasie wakacji Radio Rodzina wychodzi na zewnątrz. Do studia "pod chmurką" zaproszony jest każdy - w jednej z wrocławskich parafii lub na Ostrowie Tumskim.

– W każdą niedzielę w lipcu i sierpniu jesteśmy od ok. 8.00 do 13.00 we wrocławskich parafiach, a po południu gramy z Ostrowa Tumskiego - mówi Tomasz Duda, redaktor naczelny Radia Rodzina.

Radio gościło już w parafii NMP Matki Miłosierdzia przy ul. Brücknera. 8 lipca będzie w parafii pw. Miłosierdzia Bożego przy ul. Bajana, 15 lipca - w parafii pw. św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida, 22 lipca - w parafii pw. św. Jadwigi przy ul. Wolskiej, a 29 lipca - w parafii pw. św. Maksymiliana M. Kolbego przy ul. Horbaczewskiego.

Ekipa radiowa „rozstawia się” pod kościołem, a dziennikarze zapraszają do rozmów o danej parafii, o jej mieszkańcach, ciekawych inicjatywach i wydarzeniach, prosząc o wypowiedź proboszcza oraz inne osoby, zwłaszcza zaangażowane w działalność różnych duszpasterstw, wspólnot, uczestników spotkań dla młodzieży, dzieci. - Przygotowujemy prezentację danej parafii - wyjaśnia T. Duda. - A że jest to rok 25. urodzin Radia Rodzina, zapraszamy do wpisywania się do specjalnej księgi jubileuszowej. Przyjeżdżamy z drobnymi prezentami - gadżetami, książkami. Efektem wizyty w parafii jest godzinna audycja w każdy poniedziałek między 13.00 a 14.00.

Po południu, od 16.00 do 19.00, RR zaprasza wszystkich słuchaczy (i nie tylko) na Ostrów Tumski. - Na naszym podwórku przy ul. Katedralnej 4, w pobliżu Mostu Tumskiego (tego z kłódkami), rozstawiamy namiot, w którym można usiąść i porozmawiać z naszym dziennikarzem, zadedykować komuś piosenkę, podzielić się refleksjami o Wrocławiu - wyjaśnia. - Trzygodzinne pasmo popołudniowe grane jest „na żywo” stamtąd. Mamy dla słuchaczy książki, balony i inne gadżety, a także zaproszenia do restauracji, kawiarni, na czekoladę, kawę, lody. Dzieci zapraszamy do punktu animacji, gdzie mogą sobie choćby porysować. Łatwo do nas trafić - drogę wskażą flagi oraz... dźwięki. Słychać nas.

Rozgłośnia zaprasza również do dołączenia do „Brygady RR”. O co chodzi? - Uruchomiliśmy specjalny projekt na witrynie patronite.pl. Osoby, które są wiernymi słuchaczami Radia Rodzina, mogą wpłacać drobne kwoty na nasze radio. Wykorzystamy te pieniądze na rozbudowę studia radiowego, zakup wyposażenia, jak konsole, mikrofony. Z grona osób, które zadeklarują przynależność do „Brygady RR”, będziemy zapraszać rodziny do prowadzenia wraz z nami programu radiowego. Będą mogły wraz z naszym prowadzącym usiąść „za sterami” radia, powiedzieć coś na antenie, zapowiedzieć piosenkę... Przez 1-2 godziny zakosztują pracy radiowca, zobaczą, jak radio wygląda od drugiej strony.

Więcej informacji na stronie Radia Rodzina.

Z mikrofonem w plenerze   W radiowym namiocie na Ostrowie Tumskim Archiwum RR

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama