Nowy numer 44/2020 Archiwum

Trwa nowenna do Matki Bożej z Góry Karmel

We Wrocławiu można w niej uczestniczyć u ojców karmelitów bosych w kościele pw. Opieki św. Józefa przy ul. Ołbińskiej oraz u karmelitanek bosych przy ul. Karłowicza.

Modlitwa jest przygotowaniem do uroczystości przypadającej 16 lipca – gdy czczona jest Matka Boża z Góry Karmel, Matka Boża Szkaplerzna – główna patronka zakonu karmelitańskiego. U ojców karmelitów Msza św. z okolicznościowym kazaniem i nabożeństwo nowenny odbywają się o 18.00; w kaplicy klasztornej karmelitanek o 17.00 (za wyjątkiem niedzieli, gdy Msza św. z nowenną odprawiona będzie o 9.00). W dniu uroczystości, 16 lipca, Mszy św. o 18.00 będzie przewodniczył u sióstr bp Andrzej Siemieniewski.

16 lipca 1251 r. św. Szymon Stock, ówczesny generał zakonu karmelitów bosych, otrzymał szkaplerz z rąk Maryi – która zapewniła, że kto w nim umrze, nie zazna potępienia. Pobożne noszenie go zapewnia szczególne Boże błogosławieństwo, czyni członkiem duchowej rodziny karmelitańskiego zakonu, jest wezwaniem do naśladowania Maryi. Jest rodzajem duchowej zbroi, osłoną, szatą, którą Matka ofiarowuje dziecku na znak szczególnej bliskości. Ze szkaplerzem wiąże się także tzw. przywilej sobotni – wybawienie z czyśćca w pierwszą sobotę po śmierci.

Trwa nowenna do Matki Bożej z Góry Karmel   Prorok Eliasz na górze Karmel i obłok zwiastujący deszcz (poniżej Elizeusz przy studni) - symbol Maryi niosącej Chrystusa (obraz z kościoła NMP z Góry Karmel w Głębowicach) Agata Combik /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama