Nowy numer 41/2019 Archiwum

Ludzie dobrego chleba

Wrocławski Warsztat Terapii Zajęciowej „Wspólnota” Fundacji im. Brata Alberta świętuje 25-lecie istnienia.

Człowiek, który ma w sercu Jezusa, jest zawsze szczęśliwy, choć nie zawsze zadowolony. Jeśli jest dobry jak chleb, to przyprowadza innych do Niego – mówił bp Jacek Kiciński podopiecznym, pracownikom i przyjaciołom WTZ.

Przewodniczył on jubileuszowej Mszy św. w parafii pw. NMP Bolesnej we Wrocławiu-Strachocinie. Po Eucharystii – z udziałem proboszcza ks. Wojciecha Jaśkiewicza i prezesa fundacji ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego – świętowanie trwało w siedzibie WTZ „Wspólnota” przy ul. Smoczej. Goście mogli obejrzeć inscenizację o Bracie Albercie i chlebie, pooglądać wykonane w warsztacie prace plastyczne, posłuchać muzyki. Grzegorz Krzykwa, kierownik warsztatu, przypomniał jego dzieje, prezentując archiwalne zdjęcia. Ks. Isakowicz-Zaleski wręczył osobom od lat związanym z fundacją medale im. Zofii Tetelowskiej. Trwałą pamiątką po srebrnym jubileuszu WTZ jest poświęcona przez bp. Jacka ogrodowa kapliczka z figurą św. Brata Alberta – wykonaną podczas warsztatowych zajęć przez Basię Wesołowską.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL