Nowy numer 41/2019 Archiwum

Biało-czerwone świętowanie

O czasach Józefa Piłsudskiego w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości przypomniał VII Historyczny Jarmark Parafialny w Głębowicach.

Rozpoczął się Mszą św. odprawioną przez proboszcza ks. Jarosława Olejnika, w kościele pw. NMP z Góry Karmel.

Po uroczystym otwarciu spotkania rozstrzygnięto konkurs na biało-czerwoną potrawę, rozpoczęła się biesiada i zwiedzanie dawnego klasztoru karmelitów. Ciekawość budziła zwłaszcza udostępniona po raz pierwszy zwiedzającym krypta – gdzie spoczywa m.in. fundator klasztoru J. A. de Garnier (1613–1680). Można było skosztować specjałów z Głębowic, wziąć udział w grze ulicznej „Od Ziuka do Marszałka” – zajrzeć do dawnej szkoły, przejść przez rekrutację legionisty, zasmakować musztry czy zatańczyć popularny przed wojną taniec. Na scenie pojawili się m.in. Głębowiczanie oraz dzieci z piosenkami patriotycznymi. Ostatnim punktem spotkania był koncert uwielbienia zespołu N.O.E.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL