Nowy numer 2/2021 Archiwum

Biało-czerwone maszyny pojawią się też we Wrocławiu

Na tory wyjechały już pierwsze lokomotywy PKP Intercity ozdobione okolicznościową grafiką. Inicjatywa wpisana jest w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na 20 lokomotywach pojawią się grafiki, ukazujące sposoby świętowania niepodległości przez Polaków. W narodowych barwach „wystąpi” 6 maszyn EU44, czyli popularnych Husarzy, oraz 14 pojazdów typu EP09. Pierwsze z nich można już spotkać na torach. Oklejone lokomotywy będą wykorzystywane do obsługi połączeń w całej Polsce i za granicą, m.in. na trasach: Warszawa–Poznań–Berlin, Trójmiasto–Bydgoszcz–Poznań–Berlin, Trójmiasto–Warszawa–Kraków, Przemyśl–Kraków–Opole–Wrocław.

– Bardzo się cieszymy, że nasz narodowy przewoźnik aktywnie włączył się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Polska kolej od zawsze odgrywała znaczącą rolę w naszym kraju, dlatego tym cenniejsza jest rola PKP Intercity w przypominaniu wiekopomnych wydarzeń sprzed stu lat, zarówno w Polsce, jak i za granicą – mówi Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk.

– Grafika, która zdobi nasze lokomotywy, ukazuje różnych Polaków z całego kraju, od morza do gór, od dzieci do emerytów, którzy na swój sposób cieszą się z odzyskanej wolności. Na co dzień wozimy po całym kraju i za granicę miliony Polaków, dlatego zależy nam na tym, aby ta wyjątkowa rocznica łączyła nas wszystkich – wyjaśnia Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity S.A.

Dodatkowo 60 EZT-ów, czyli nowoczesnych pociągów zespolonych – Pendolino, Flirt3 oraz PesaDART – jeździ z naklejkami programu „Niepodległa” na czole (cyfrowo odświeżony rękopis Józefa Piłsudskiego). Oklejone lokomotywy oraz EZT będzie można zobaczyć na torach do końca bieżącego roku.

– Logo „Niepodległa” już od kilku miesięcy prezentowane jest na pociągach Pendolino, PesaDART czy Flirt3. Pasażerowie mogą spotkać „Niepodległą” na mundurach drużyn konduktorskich, a spoty promujące obchody możemy zobaczyć, od czasu do czasu, na ekranach w pociągach. Mam nadzieję, że tak owocna współpraca z narodowym przewoźnikiem kolejowym rozpowszechni ideę świętowania stulecia odzyskania niepodległości – mówi Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu „Niepodległa”.

PKP Intercity planuje kolejne akcje w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W ich ramach przewoźnik będzie zachęcał do tego, aby poznawać nasz kraj: jego historię, tradycję, kulturę, najciekawsze miejsca.

Biało-czerwone maszyny pojawią się też we Wrocławiu   Grafiki wyrażają radość z niepodległości Polski Materiały PKP Intecity

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama