Nowy numer 3/2021 Archiwum

Tylko zdechła ryba płynie z prądem

W tym roku salwatoriańska przygoda przebiega pod hasłem: "Można inaczej". Inaczej, czyli jak?

Salwatoriańskie Forum Młodych obchodzi swój srebrny jubileusz. 25. edycja odbywa się w Dobroszycach w dniach od 7 do 16 lipca i przyciągnęła rekordowo dużą liczbę uczestników.

Idea corocznego wydarzenia jest krótka i konkretna. - Chcemy młodym ludziom zorganizować czas wypoczynku połączony z osobistym rozwojem i spotkaniem z Panem Bogiem - mówi ks. Łukasz Anioł SDS, duszpasterz Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej.

Wakacje z Panem Bogiem nie polegają na wyklęczanych godzinach w kościele. I wiedzą to doskonale księża salwatorianie. Oczywiście na SFM nie brakuje czasu na rozmowę z Bogiem i pogłębianie z Nim relacji (codzienna Msza Święta, wspólne modlitwy, adoracja, rozważanie Pisma Świętego), ale młoda dusza potrzebuje inspiracji. Dają ją m.in. zaproszeni goście. W tym roku do uczestników mówili: Anna Golędzinowska, Marcin Zieliński, Magdalena Korzekwa-Kaliszuk wraz z mężem i bp Marek Solarczyk.

Każdy z nich opowiedział część swojej historii życiowej, w której pokazał zbawienne działanie Pana Boga. Oprócz tego był czas na muzyczne szaleństwo choćby w klimacie muzyki klasycznej. Oksymoron? Nic z tych rzeczy, jeśli występuje Grupa MoCarta. Na scenie zagrały też inne znane zespoły: Maleo Reggae Rockers i Sound’n’Grace.

- W organizację forum włączyło się blisko 70 animatorów i funkcyjnych. To wydarzenie ma nie tylko charakter formacyjny, ale także warsztatowy - informuje ks. Anioł. I właśnie warsztaty są ogromną siłą całości.

Młodzi ludzie mogli wybrać sobie dziedzinę, w której przez tydzień pod okiem ekspertów i profesjonalistów szkolili swoje umiejętności. - W tym roku było 27 możliwości do wyboru. Chcemy pokazać, że człowiek to nie tylko duch, ale także ciało i pasje. Mobilizujemy młodych, by rozwijali talenty, które otrzymali od Boga, bo w przyszłości mogą przez nie służyć innym - mówi ks. Maciej Szeszko SDS, organizator.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama