Nowy numer 3/2021 Archiwum

Warsztaty dla rodzin oraz opiekunów osób chorych

Bezpłatne i bardzo potrzebne zajęcia pod koniec lipca odbędą się w Oleśnicy.

Stowarzyszenie Chrześcijańska Misja Szpitalna przy współpracy z Centrum Medycznym w Oleśnicy organizuje bezpłatne warsztaty dla rodzin oraz opiekunów osób chorych przebywających w domu.

Rozpoczną się one 27 lipca o godz. 16 w sali widowiskowej Biblioteki i Forum Kultury w Oleśnicy. Szkolenie zostanie podzielone na cztery bloki tematyczne.

Pierwszy będzie dotyczył profilaktyki przeciwodleżynowej, drugi – transferu chorego, a trzeci to wsparcie terapeutyczne dla rodzin osób chorych i niepełnosprawnych. Warsztaty obejmą także pierwszą pomoc przedmedyczną, czyli co robić w trakcie zakrztuszenia, zadławienia, etc.

– Kiedy zacząłem nabierać zawodowego doświadczenia w szpitalu, spotykałem się z szeregiem pytań od rodzin i bliskich tych chorych, którymi się zajmowałem: „A jak to prawidłowo zrobić?”, „W jaki sposób podejść do tego?”. Padały także stwierdzenia: „Ach! Gdybym to umiał, pomagałbym mamie czy ojcu na co dzień...” – opowiada organizator warsztatów Michał Staszak.

Jako opiekun medyczny pracujący w szpitalu widzi ogromne zapotrzebowanie na takie zajęcia, szczególnie, że jest ich bardzo niewiele. Zazwyczaj ośrodki medyczne organizują szkolenia dla fachowców pracujących w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

– Chcemy wyjść do rodzin, odpowiedzieć na ich potrzeby. Nie trzeba jakichś specjalnych umiejętności czy wielkiej wiedzy, żeby nauczyć się podstawowych i na co dzień potrzebnych praktyk związanych z opieką nad chorymi. Czasem wystarczy zaobserwowanie odpowiedniej techniki, np. przy przemieszczaniu chorego, żeby ułatwić jemu i sobie życie – mówi lider stowarzyszenia Chrześcijańska Misja Szpitalna.

Warsztaty w Oleśnicy są bezpłatne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama