Nowy numer 41/2019 Archiwum

Lato organowe w pełni

Na drugi z cyklu czterech koncertów zaprasza parafia pw. św. Karola Boromeusza w Wołowie. Tym razem obok klasyki organowej będzie również jazz.

Podczas najbliższego koncertu - 22 lipca o 17.00 - wystąpi Tomasz Chudyk Trio, a na organach zagra Przemysław Mazurek.

Repertuar:

Część pierwsza - organy:

  • Nicolaus Bruhns (1665-1697) - Praeludium e-moll (małe)
  • Johann Sebastian Bach (1685-1750) - Chorał „Das alte Jahr vergangen ist" BWV 614
  • Leon Boëllmann (1862-1897) - Suita gotycka op. 25 (I. Introdukcja - Chorał oraz II. Menuet)

Część druga:

  • Tomek Chudyk Trio - blok improwizacji jazzowych

W czasie festiwalu wykonywane są dzieła z zakresu muzyki klasycznej w interpretacji uczniów i studentów polskich szkół muzycznych. Festiwal, odbywający się po raz 5., ma na celu rozpowszechnianie dzieł muzyki klasycznej oraz promowanie młodych talentów. Muzycy będą grać na 23-głosowych organach wyremontowanych w 1957 roku.

We wszystkie niedziele lipca i sierpnia po niedzielnych Mszach św. o 10.00 i 11.30 w kościele św. Karola Boromeusza odbywają się ponadto prezentacje organowe przybliżające brzmienie i działanie instrumentu. W trakcie prezentacji można podejrzeć pracę organisty oraz przyglądnąć się instrumentowi z bliska. Przy tej okazji można wesprzeć fundusz, który zostanie przeznaczony na prace remontowe, jakie będą prowadzone przy organach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL