Nowy numer 41/2019 Archiwum

Zbliża się VIII Festiwal "Polonia Cantans"

Głównym akcentem tegorocznej edycji jest 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Warto zapoznać się z programem i wziąć udział w planowanych wydarzeniach.

Jerzy Ziomek, prezes Fundacji "Polskie Gniazdo" i dyrektor festiwalu, zapowiada, że już pierwszego dnia odbędzie się niezwykły koncert. - Tuż po Mszy św. w kościele pw. NMP na Piasku (19.00) rozpoczynającej wydarzenie odbędzie się koncert, podczas którego wybrzmi "Polskie Te Deum" - oratorium, którego autorem jest Mirosław Gąsieniec. Będzie to premierowe wykonanie utworu - mówi.

Rocznicowy wydźwięk będzie miał również koncert 31 lipca. Warszawscy artyści zaprezentują na nim piosenki legionowe i patriotyczne. Ten koncert będzie hołdem dla wszystkich, którzy walczyli o niepodległość Polski.

Festiwal "Polonia Cantans" to nie tylko koncerty, ale również spektakle. 3 sierpnia wystawiona zostanie "Ballada o Wołyniu" w wykonaniu teatru Nie Teraz, a dzień później - "Pastuszkowie Matki Bożej" nawiązujący do objawień fatimskich.

- Każde wydarzenie festiwalowe odnosi się do spraw naszej ojczyzny i kultury, która jest fundamentem tego, co polskie. Nie chodzi jednak o to, by patriotyzm był pokazywany werbalnie, celebrowany, ale o to, by go poczuć, odbierać i budować w sobie - dodaje J. Ziomek.

Koncerty, w związku z ogłoszonym Rokiem Zbigniewa Herberta, poprzedzać będzie kwadrans z jego poezją w wykonaniu Katolickiego Koła Literackiego "Źródło" i Koła Literatów Polskich im. Zbigniewa Herberta w Lublinie, oddział we Wrocławiu. Festiwal zakończy się 5 sierpnia w Niemczy (diecezja świdnicka).

W ramach VIII Letniego Festiwalu Kultury "Polonia Cantans" będą eksponowane wystawa prac Lidii Bojnowskiej "Matka i Syn" w kościele NMP na Piasku we Wrocławiu oraz wystawa fotografii św. Jana Pawła II "Totus Tuus" autorstwa Andrzeja Winiarza w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Niemczy.

Festiwal "Polonia Cantans" odbywa się pod patronatem abp. Józefa Kupnego, metropolity wrocławskiego, bp. Ignacego Deca, ordynariusza świdnickiego, wojewody dolnośląskiego Pawła Hreniaka i burmistrza Niemczy Grzegorza Kosowskiego. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja "Polskie Gniazdo".

Program imprezy na następnej stronie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL