Nowy numer 33/2018 Archiwum

Kapłaństwo wciąż pociąga

Dotychczas na pierwszy rok studiów w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu przyjęto piętnastu mężczyzn. To jeszcze nie koniec.

Wakacje to nie tylko czas odpoczynku. Dla wielu młodych ludzi to także czas podejmowania życiowych decyzji. O wyborze drogi kapłaństwa decydują zwykle maturzyści. Są jednak i tacy, którzy swoje powołanie odkrywają znacznie później. W tym roku najstarszy z kandydatów ma 55 lat. – To na pewno kwestia odwagi. Niektórzy potrzebują znacznie więcej czasu, by zrobić kolejny krok i pójść za tym, co podpowiada serce – wyjaśnia ks. Kacper Radzki, rektor wrocławskiego seminarium.

Dostępne jest 12% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma