Nowy numer 3/2021 Archiwum

Trzeźwość można wymodlić!

Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Oławie organizuje wieczór o wyzwolenie do trzeźwości. Świadectwo wygłosi znany aktor Lech Dyblik.

Modlitwa rozpocznie się 4 sierpnia o godz. 19 w kościele na pl. Zamkowym 16 w Oławie.

- Ubiegłoroczna modlitwa przyniosła piękne owoce. W kościele pojawił się tłum ludzi. Oprócz osób potrzebujących pomocy w walce z uzależnieniem była obecna rzesza współuzależnionych - cierpiących matek, współmałżonków, dzieci. Na wielu twarzach widać było wzruszenie - wspomina organizator ks. Piotr Rozpędowski.

Dodaje, że kilkadziesiąt osób wstąpiło do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, czyli podjęło post od alkoholu w intencji uzależnionych. Podczas wydarzenia można było porozmawiać z członkami grupy AA działającej przy parafii. Z okazji skorzystało wielu ludzi. Niektórzy związali się z tą grupą wsparcia na stałe.

W tym roku konferencję o trzeźwości wzbogaci mocne świadectwo L. Dyblika - aktora, który na temat walki o trzeźwość ma wiele do powiedzenia.

- W planie wieczoru jest także nabożeństwo, w ramach którego będziemy modlić się o wolność dla uzależnionych, a dla współuzależnionych - o umocnienie w ich trudzie oraz o dar przebaczenia krzywd - informuje ks. Rozpędowski.

Na zakończenie zostanie odprawiona Msza św. w intencji uzależnionych i współuzależnionych. Podczas całego wieczoru będzie okazja do rozmowy z członkami AA. Modlitwę poprowadzą ks. Rozpędowski i ks. Patryk Stolarek.

"Gość Niedzielny" objął patronatem medialnym wydarzenia.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama