Nowy numer 41/2019 Archiwum

Trzeźwość można wymodlić!

Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Oławie organizuje wieczór o wyzwolenie do trzeźwości. Świadectwo wygłosi znany aktor Lech Dyblik.

Modlitwa rozpocznie się 4 sierpnia o godz. 19 w kościele na pl. Zamkowym 16 w Oławie.

- Ubiegłoroczna modlitwa przyniosła piękne owoce. W kościele pojawił się tłum ludzi. Oprócz osób potrzebujących pomocy w walce z uzależnieniem była obecna rzesza współuzależnionych - cierpiących matek, współmałżonków, dzieci. Na wielu twarzach widać było wzruszenie - wspomina organizator ks. Piotr Rozpędowski.

Dodaje, że kilkadziesiąt osób wstąpiło do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, czyli podjęło post od alkoholu w intencji uzależnionych. Podczas wydarzenia można było porozmawiać z członkami grupy AA działającej przy parafii. Z okazji skorzystało wielu ludzi. Niektórzy związali się z tą grupą wsparcia na stałe.

W tym roku konferencję o trzeźwości wzbogaci mocne świadectwo L. Dyblika - aktora, który na temat walki o trzeźwość ma wiele do powiedzenia.

- W planie wieczoru jest także nabożeństwo, w ramach którego będziemy modlić się o wolność dla uzależnionych, a dla współuzależnionych - o umocnienie w ich trudzie oraz o dar przebaczenia krzywd - informuje ks. Rozpędowski.

Na zakończenie zostanie odprawiona Msza św. w intencji uzależnionych i współuzależnionych. Podczas całego wieczoru będzie okazja do rozmowy z członkami AA. Modlitwę poprowadzą ks. Rozpędowski i ks. Patryk Stolarek.

"Gość Niedzielny" objął patronatem medialnym wydarzenia.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL