Nowy numer 3/2021 Archiwum

Jezus radował się w Duchu Świętym

Pierwszej Mszy św. pielgrzymkowej przewodniczył o. Marian Michasiów OFM Conv. 2 sierpnia przypada wspomnienie NMP Anielskiej.

W homilii ks. Stanisław "Orzech" Orzechowski nawiązał do słów zaczerpniętych z Ewangelii św. Łukasza - "Jezus rozradował się w Duchu Świętym".

Zaznaczył, że Pan Jezus wyrażał jakoś swoją radość, ale było to jakoś widać. Podkreślił, że Jezus radował się z wielu rzeczy m.in. z tego, że Jego uczniowie rozumieją i potrafią przekazać Jego naukę, że trwają w jedności. Zwrócił uwagę, że jedność jest owocem Ducha Świętego.

Tłumaczył również, że apostołowie mogą być kanałem Bożej miłości dla świata. Papież Franciszek stwierdza, że Duch Święty przemienia nas i świat.

- W sercu człowieka mieszka cała Trójca Święta i życie nasze jest udane. Pod warunkiem, że jesteśmy zdolni do miłości, do miłości wzajemnej, Wtedy wszystko wokół nas rozkwita. Jedynym warunkiem jest wiara w Boga, która prowadzi do jedności z ludźmi - mówił "Orzech".

Posłuchaj całej homilii:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama