Nowy numer 3/2021 Archiwum

Taki rektor to skarb

Ks. prof. Włodzimierz Wołyniec ma bardzo konkretną intencję. Dzieli się nią z czytelnikami "Gościa" prosto z trasy Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej.

Rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu jest jednocześnie przewodnikiem grupy nr 1 - pokutnej, który od lat pielgrzymuje na Jasną Górę pieszo. 

- Moja pierwsza intencja tegoroczna związana jest z moją pracą na co dzień i misją w Kościele, czyli byciem rektorem Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Niedługo rozpocznę drugą czteroletnią kadencję i postanowiłem pielgrzymować w intencji całej uczelni, żeby wypełniała dobrze swoją misję - mówi ks. prof. Włodzimierz Wołyniec.

Pielgrzymuje do tronu Jasnogórskiej Pani także w intencji nowych studentów.

- Jesteśmy otwarci na młodzież, przede wszystkich chodzi o kierunek teologii. Potrzebujemy przyszłych katechetów czy też ludzi, którzy będą wypełniać w Kościele różne inne funkcje jako wykształceni w dyscyplinie teologii. Chcemy także kształcić przyszłych pedagogów na kierunku, który od kilku lat prowadzimy, a który cieszy się powodzeniem. I wreszcie mamy także filozofię - niezwykle ciekawy kierunek. Mówi się, że młodzi ludzie boją się filozofii, ale my prowadzimy w liceach konkurs filozofii klasycznej, który cieszy się dużym zainteresowaniem. Ponad 500 licealistów z naszego województwa bierze w nim udział. Mam nadzieję, że niektórzy z nich wybiorą studia filozofii u nas - opisuje rektor PWT.

Jak podsumowuje: pielgrzymuje, by sale wykładowe wrocławskiej uczelni katolickiej wypełniły się studentami.

Przy okazji z maryjnego szlaku przekazuje także zaproszenie na Wrocławskie Dni Duszpasterskie.

- To tradycyjna forma spotkania na PWT nie tylko z katechetami, ale ze wszystkimi, którzy interesują się problematyką duszpasterską albo są z nią związani. Wspaniała okazja, by mówić o uczelni i zaprosić do studiowania młodych poprzez katechetów czy kapłanów naszej archidiecezji - stwierdza ks. prof. Włodzimierz Wołyniec.

Wrocławskie Dni Duszpasterskie rozpoczną się we wtorek 28 sierpnia o godzinie 9. Wtedy zostanie odprawiona Msza św. w archikatedrze wrocławskiej pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego z homilią ks. Romana Chromego, sekretarza Komisji Duszpasterstwa KEP.

Następnie od godz. 11 potrwają wykłady ks. dr. hab. Jana Klinkowskiego, ks. prof. Dariusz Kowalczyka SJ i ks. dr. Grzegorza Strzelczyka. Później od 14.30 uczestnicy wezmą udział w warsztatach. Będzie m.in. o technikach coachingowych w pracy katechety i o tym, jak mówić dziś o religijności osobom w młodym wieku.

W środę rozpoczęcie również o godz. 9.00 - Msza św. w archikatedrze z homilią bp. Ignacego Deca, biskupa świdnickiego. Wykłady wygłoszą ks. prof. Paweł Bortkiewicz, ks. prof. Andrzej Zwoliński i prof. Stanisław Rosik. Zaś na warsztatach zostaną poruszone kwestie wyzwań dla katechety w otwieraniu drzwi Jezusowi. WDD zakończy o 16.15 nabożeństwo, które poprowadzi bp Jacek Kiciński CMF.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama