Nowy numer 41/2019 Archiwum

Odpust w jedynej takiej parafii w Polsce

W Gniechowicach 11 sierpnia odbędzie się wyjątkowy odpust połączony z Dolnośląskim Świętem Rodzin.

W jedynym w Polsce kościele pod wezwaniem św. Filomeny szykuje się wielka uroczystość. Rozpocznie się ona Mszą św. odpustową z procesją z relikwiami patronki o 10.30 przy ul. Kąteckiej 53. Po południu, o 13.30, wierni zaprezentują spektakl „Wierna i niezłomna”, a po nim odprawione zostanie nabożeństwo z możliwością uczczenia relikwii.

W tym roku uroczystości odpustowe połączone są z Dolnośląskim Świętem Rodzin.

  • O godz. 12 nastąpi przejście przez bramę kultury DŚR, lunch z aktorem Mariuszem Węgłowskim oraz konkurs na rodzinne ciasto.
  • O 12.30 na scenie wystąpi raper ks. Jakub Bartczak. Przygotowane będą także różnego rodzaju familijne warsztaty.
  • Na 14.30 zaplanowano międzypokoleniowy czas dla rodzin. Wystąpi schola Dzieci Filomenki oraz soliści chóru Filomena z Gniechowic. Nie zabraknie rodzinnych gier, zabaw terenowych oraz tańców integracyjnych.

– Zaczniemy dzień modlitwą, a potem chcemy spędzić czas w gronie rodzinnym. Program mamy bardzo bogaty, nikt nie będzie się nudził. Zapraszamy rodziców ze swoimi pociechami. W końcu św. Filomena to patronka rodzin, więc parafia w Gniechowicach to doskonałe miejsce na taki piknik – mówi ks. Jarosław Wawak, gniechowicki proboszcz.

Przypomina, że święty Jan Vianney zawsze powtarzał: „Filomena jest wielką świętą”, a papież Leon XII mówił: „Miejcie pełne zaufanie do tej wielkiej świętej. Uzyska dla was wszystko, o co poprosicie”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL