Nowy numer 3/2021 Archiwum

Abp Józef Kupny zaprasza do Henrykowa

Pierwsza Archidiecezjalna Pielgrzymka Członków Żywego Różańca odbędzie się u Matki Języka Polskiego 18 sierpnia.

Umiłowani w Chrystusie Siostry i Bracia,

Od dłuższego czasu, odwiedzając parafie naszej archidiecezji i spotykając się z Wami przy różnych okazjach, zauważyłem, iż nie ma na naszym terenie żadnej wspólnoty, w której nie działałaby mniejsza lub większa grupa ludzi codziennie modlących się na różańcu. Najczęściej skupiają się oni w Różach Żywego Różańca i polecają w swoich modlitwach, poza osobistymi sprawami, intencje wspólnot parafialnych, naszej diecezji oraz Kościoła na świecie. W wielu miejscach spotkałem także braci i siostry odprawiających Nowennę Pompejańską czy tworzących wspólnoty Nieustającego Różańca.

Jest nas tak wielu, a najczęściej spotykamy się jedynie we własnym gronie. Stąd zrodził się pomysł przygotowania spotkania wszystkich tych, którym bliska jest modlitwa, o którą Matka Boża prosiła w tak wielu Swoich objawieniach. Dlatego z radością i nadzieją zapraszam Was wszystkich do udziału w I Archidiecezjalnej Pielgrzymce Członków Żywego Różańca do Henrykowa, którą będziemy przeżywać 18 sierpnia br. Nasze spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 11.00, w czasie której, pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego, będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla Was i Waszych Rodzin. Po Eucharystii zaplanowaliśmy także wspólne nabożeństwo z modlitwą różańcową, a także możliwość zwiedzenia pięknego opactwa pocysterskiego oraz liczne atrakcje (wśród nich koncert patriotyczny z okazji obchodzonej w tym roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę).

Wierzę jednak, że najistotniejszym powodem wybrania się tego dnia do Henrykowa będzie pragnienie spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem oraz pragnienie dania świadectwa wiary w moc modlitwy. Tego właśnie świadectwa dziś szczególnie potrzebuje świat, często promujący postawę człowieka samowystarczalnego, który niczego i nikogo nie potrzebuje. Biorąc do ręki różaniec świadczycie o tym, że potrzebujecie Boga w swoim życiu oraz że pośród codziennych zmagań nie musicie liczyć jedynie na własne siły, zdolności czy umiejętności.

Za to świadectwo z serca Wam dziękuję i zapraszam raz jeszcze – spotkajmy się w Henrykowie.

Zobacz także TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama