Nowy numer 04/2020 Archiwum

Kurs świętości nad polskim morzem

Kończą się "Wakacje z błogosławioną Karoliną", w których od 3 sierpnia brała udział młodzież z okolic Wiązowa.

Kończą się „Wakacje z błogosławioną Karoliną”, w których od 3 sierpnia brała udział młodzież z okolic Wiązowa.

Kolonię pod hasłem „Każdy święty może być” zorganizowała młodzież z oddziału parafialnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wraz z księdzem Kamilem Kasztelanem. Do ośrodka prowadzonego przez Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Droga” w Jastarni przyjechało 65 uczestników w wieku od 7 do 17 lat, aby wypocząć i wspólnie się formować.

Podczas odprawianych każdego dnia Mszy św. młodzież odkrywała cechy, jakie powinien mieć święty. Słyszała, że musi być on uśmiechnięty i odważny, uczyła się, że musi umieć przebaczać i o wybaczenie prosić.

W kolejnych dniach poruszony został również temat dobrej modlitwy oraz służby innym. Wprowadzanie tych wskazań w życie odbywało się pośród wypełniania obowiązków grup i przestrzegania zasad oraz innych codziennych działań – wyjść na plażę, zabaw integracyjnych i warsztatów. Urozmaiceniem tygodnia były wycieczki na Hel i Westerplatte. Znalazł się także czas na konkurs przebrań, szkolenie z pierwszej pomocy, prezentację talentów i projekcje filmów.

I choć dzieci tęsknią do domów, to już pojawiają się pytania o wyjazd za rok. Nie ma obaw – plany na rok 2019 już powstają.

Kurs świętości nad polskim morzem   Chwile radości Archiwum organizatorów

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama