Nowy numer 3/2021 Archiwum

Pokazy specjalne dwóch filmów o Dywizjonie 303

W ramach cyklu "Do kina z Gościem" organizujemy pokazy specjalne dwóch wielkich produkcji filmowych o dzielnych polskich lotnikach z Dywizjonu 303. To sytuacje nietypowa.

W odstępie dwóch tygodni do kin wejdą dwie superprodukcje przybliżające widzom dumną polską historię lotniczego Dywizjonu 303 im. Tadeusza Kościuszki. Polacy stali się najskuteczniejszymi pilotami podczas wielkiej „Bitwy o Anglię” w czasie II wojny światowej. Bohaterom przypisuje się zestrzelenie ponad 120 niemieckich samolotów – to wynik, jakiego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu powietrznemu dywizjonowi.

Premiera pierwszego filmu, polsko-brytyjskiej produkcji pt. "303. Bitwa o Anglię", czeka nas 17 sierpnia. Zagra w niej Marcin Dorociński.

Redakcja Gościa Wrocławskiego wraz z Multikinem kontynuują inicjatywę "Do kina z Gościem". Dlatego zapraszamy na pokaz specjalny w dzień premiery (17 sierpnia) o godzinie 18 w kinie w galerii handlowej Pasaż Grunwaldzki.

Można już rezerwować miejsca na sali TUTAJ.

Przed pokazem filmu dr Daniel Koreś z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej opowie o historii Dywizjonu 303, nazwanego Warszawskim Dywizjonem im. Tadeusza Kościuszki.

303. BITWA O ANGLIĘ - oficjalny zwiastun filmu
KinoSwiatPL

Dwa tygodnie później 31 sierpnia na dużym ekranie będzie można zobaczyć już w pełni polską produkcję - „Dywizjon 303”. To również prawdziwa historia polskich asów przestworzy, ale inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Zagrają m.in. Piotr Adamczyk, Jan Wieczorkowski i Maciej Zakościelny.

Wykorzystując wyjątkową sytuację tak niewielkiego czasu między dwiema premierami filmów wojennych o tej samej tematyce organizujemy także drugi pokaz specjalny. Również w dzień premiery - 31 sierpnia o godzinie 18 w kinie w galerii handlowej Pasaż Grunwaldzki.

Dywizjon 303 - oficjalny zwiastun filmu
Kinoholicy

Na oba seanse obowiązuje promocyjna cena biletu: 11 złotych bez względu na wiek. Bilety będą do nabycia w kasach kinowych oraz przez stronę internetową Multikina (wkrótce uzupełnimy informację o link z rezerwacjami miejsc).

Oba filmy obfitują w emocje podniebnych walk wojennych. Aby się przekonać, który ukazał ten wspaniały fragment polskiej historii lepiej, warto wziąć udział w obu pokazach!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama