Nowy numer 34/2019 Archiwum

Cała dla Jezusa

– Niech jej niezłomna wierność będzie ciągłym wołaniem o naszą wierność Bogu – mówił o św. Filomenie o. Damian Stachowicz, przewodnicząc Mszy św. w jedynej parafii w Polsce poświeconej tej męczenniczce.

Wskazał na kilka konkretnych wyrazów wierności: dotrzymywanie obietnic, zdolność do zachowania tajemnicy, trwanie przy drugiej osobie w każdych okolicznościach.

Na odpustowe świętowanie do podwrocławskich Gniechowic przybyli pielgrzymi z różnych stron Polski, a także ze Stanów Zjednoczonych i Holandii. Obecna była również… imienniczka św. Filomeny, a wśród darów przyniesionych w procesji do ołtarza znalazł się sztandar ufundowany przez jedną z czcicielek świętej – Beatę Tatarę. Po Eucharystii rozpoczęła się procesja z Najświętszym Sakramentem, relikwiami i figurą św. Filomeny, z udziałem dziewcząt i kobiet w „szatach św. Filomeny”, z liliami i palmami w dłoniach. Proboszcz ks. Jarosław Wawak zaprosił zebranych do dalszego świętowania. Po południu w parafialnym kościele można było uczestniczyć w nabożeństwie i obejrzeć przedstawienie przygotowane przez mieszkańców ukazującym życie ich patronki, męczennicy z IV wieku. – Wśród aktorów mamy policjanta, operatora dźwigu, sołtysa – wyjaśnia reżyserka spektaklu Elżbieta Gajda. W ramach Dolnośląskiego Święta Rodzin aż do wieczora czekały na gości rozmaite atrakcje – w tym koncert ks. Kuby Bartczaka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL