GN 2/2021 Archiwum

Klasycznie i patriotycznie

19 sierpnia w sanktuarium w Sulistrowiczkach oraz w kościele na Ślęży odbędą się koncerty "Polska miłością wskrzeszona 1918-2018" z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wystąpią: Marcin Sidor na skrzypcach oraz Kamil Pawłowski na fortepianie. W programie usłyszeć będzie można utwory takich artystów jak: F. Chopin, H. Wieniawski, I.J. Paderewski, E. Młynarski, M.K. Ogiński, a także autorskie opracowania polskiej muzyki tradycyjnej.

Miejsce:

  • Sulistrowice, godz. 11:00 - Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady,
  • Ślęża, godz. 15:00 - Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na Ślęży.

Jest to pierwszy z serii koncertów, podczas których zostanie przeprowadzona zbiórka na budowę studni oraz kanalizacji na szczycie Ślęży.

- W trosce o zachowanie naturalnych walorów oraz ochronę środowiska Ślężańskiego Parku Krajobrazowego, rozpoczynamy zbiórkę funduszy na projekt i wykonanie studni oraz kanalizacji odprowadzającej ścieki ze szczytu Ślęzy do oddalonej o 1 km oczyszczalni ścieków w Sulistrowiczkach. Zwracamy się z apelem o pomoc - mówi ks. dr Ryszard Staszak, proboszcz sulistrowickiej parafii, kustosz ślężańskiego sanktuarium oraz kościoła na szczycie Ślęży.

Informuje przy tym, że regularnie przeprowadzane są prace nad wnętrzem kościoła Nawiedzenia NMP na Ślęży. Obecnie trwa proces produkcji 14 płyt drogi krzyżowej, które zostaną umieszczone na ścianach wewnątrz świątyni - 10 jest już wykonanych. Pozostałe płyty powinny powstać do końca września. Oprócz tego na głównej ścianie ołtarzowej w prezbiterium umieszczono rzeźby Matki Bożej Bolesnej oraz św. Jana.

- Kościółek na Ślęży pięknieje. Marzy nam się, by było to centrum duchowe na miarę np. ośrodka franciszkańskiego na Górze św. Anny. Dlatego rozwijamy nasze projekty. Chcemy tu skupiać młodzież i turystów. Już teraz rocznie modli się tam kilkadziesiąt tysięcy ludzi - podkreśla ks. R. Staszak i zaprasza na koncert do urokliwie położonych świątyń ślężańskich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama