Nowy numer 3/2021 Archiwum

Św. Bartłomiej i artyści

XII Rodzinny Festyn Parafialny Bartłomiejki 2018 już 26 sierpnia. Podczas festynu o 17.00 odbędzie się wernisaż VII Międzynarodowego Pleneru Plastycznego Trzebnica 2018. Spotkanie artystów zaczyna się już 21 sierpnia.

Odpustowe świętowanie kończy obchody 200. rocznicy erygowania parafii pw. św. Bartłomieja i św. Jadwigi.

Otworzy je o 11.00 uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem abp. seniora Mariana Gołębiewskiego. Festyn rozpocznie się o 15.00. W programie występy dzieci z Przedszkola nr 2 w Trzebnicy, chóru Uniwersytetu III Wieku, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. O 16.00 rozpocznie się koncert zespołu IM FANKI TIM, o 16.30 taniec średniowieczny zaprezentuje „Serenissima Wratislavia”.

O 17.00 rozpocznie się wernisaż VII Międzynarodowego Pleneru Plastycznego.

Kolejne punkty programu: 17.30 - koncert zespołu BARDZIEJ, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, występ laureatów festiwalu piosenki religijnej, koncert zespołu IM FANKI TIM, licytacja oraz losowanie nagrody głównej (19.00).

W Międzynarodowym Plenerze Plastycznym Trzebnica 2018 weźmie udział kilkunastu artystów. Plenery organizowane są w Trzebnicy od 2012 roku, w drugiej połowie sierpnia. Dotychczas wzięło w nich udział 39 osób z różnych stron świata (niektórzy kilkukrotnie) – artyści z dużym dorobkiem, laureaci wielu nagród i wyróżnień, profesorowie uczelni artystycznych, uczestnicy i organizatorzy wielu wystaw oraz plenerów krajowych i zagranicznych. Techniki stosowane przez nich to: malarstwo, tkanina artystyczna, biżuteria artystyczna, witrażownictwo, metaloplastyka artystyczna, sztuka użytkowa, prace z papieru czerpanego, liternictwo, grafika.

Tegoroczny plener potrwa od 21 do 30 sierpnia. Jego organizatorami są: Starostwo Powiatowe w Trzebnicy, Gmina Trzebnica, Hotel Trzebnica, Dom zakonny Salwatorianów w Trzebnicy i Parafia św. Bartłomieja Apostoła i św. Jadwigi w Trzebnicy.

Po zakończeniu pleneru, wzorem minionych lat, są planowane wystawy poplenerowe w Urzędzie Gminy Trzebnica, w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy i w Hotelu Trzebnica.

Św. Bartłomiej i artyści  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama