Nowy numer 3/2021 Archiwum

U paulinów i na Wielkiej Wyspie

Trwa nowenna przed uroczystością NMP Częstochowskiej. 26 sierpnia we Wrocławiu można nawiedzić wrocławską Jasną Górę, a także wziąć udział w mini-pielgrzymce.

W parafii paulińskiej – w Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła przy ul. św. Antoniego – 26 sierpnia uroczystej Mszy św. o 10.30 będzie przewodniczył o. Paweł Subik z Brdowa w diecezji włocławskiej.

Trwa nowenna poprzedzająca uroczystość – modlitwa rozpoczyna się codziennie o 17.30. Podczas Mszy św. o 18.00 prowadzone są rozważania przybliżające piękno i głębię wizerunku Madonny z Jasnej Góry. „Przez nasze uczestnictwo w nowennie pragniemy wyrazić szczególną wdzięczność Bogu za dar obecności Maryi w tym miejscu i w tej świątynni” – zauważają paulini.

26 sierpnia o 15.45 spod kościoła Świętej Rodziny tradycyjnie wyruszy Międzyparafialna Pielgrzymka przez Park Szczytnicki (łącząca parafie tzw. Wielkiej Wyspy we Wrocławiu) do kościoła NMP Częstochowskiej przy ul. J. Kochanowskiego, gdzie o 18.00 zostanie odprawiona odpustowa Eucharystia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama