Nowy numer 49/2020 Archiwum

Wymieńmy doświadczenia

Zapraszamy na Wrocławskie Dni Duszpasterskie 28 i 29 sierpnia. W tym roku odbędą się pod hasłem "W mocy Bożego Ducha - powołani do wolności".

To jedno z najstarszych forów duszpastersko-dyskusyjnych w Polsce organizowane od 1971 roku. WDD co roku gromadzą duszpasterzy, katechetów i osoby zaangażowane w życie Kościoła z całego kraju.

- Kontynuujemy tradycyjną formę spotkania na PWT nie tylko z katechetami, ale ze wszystkimi, którzy interesują się problematyką duszpasterską, albo są z nią związani. To także okazja, by mówić o uczelni i zaprosić młodych do studiowania. Powinni to robić katecheci czy kapłani naszej archidiecezji - uważa ks. prof. Włodzimierz Wołyniec.

Rektor PWT podkreśla, że WDD stanowią okazję do wymiany doświadczeń, poglądów, ale również uważa się je za istotny element formacji duchowej i intelektualnej.

Całość rozpocznie się 28 sierpnia o godz. 9 Mszą św. w archikatedrze wrocławskiej pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego z homilią ks. Romana Chromego, sekretarza Komisji Duszpasterstwa KEP.

Następnie od godz. 11 potrwają wykłady ks. dr. hab. Jana Klinkowskiego, ks. prof. Dariusz Kowalczyka SJ i ks. dr. Grzegorza Strzelczyka.

Później od 14.30 uczestnicy wezmą udział w warsztatach. Będzie m.in. o technikach coachingowych w pracy katechety i o tym, jak mówić dziś o religijności osobom w młodym wieku.

W środę rozpoczęcie również o godz. 9. Msza św. w archikatedrze z homilią biskupa świdnickiego Ignacego Deca. Wykłady od 10.30 wygłoszą ks. prof. Paweł Bortkiewicz, ks. prof. Andrzej Zwoliński i prof. Stanisław Rosik. Zaś na warsztatach zostaną poruszone kwestie współczesnych wyzwań dla katechetów. WDD zakończy o 16.15 nabożeństwo, które poprowadzi bp Jacek Kiciński CMF.

Dokładny plan znajdziemy TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama