GN 2/2021 Archiwum

Sztuka ekranu

Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów 2018 we Wrocławiu odbędzie się w październiku, jednak już można brać udział w towarzyszących mu konkursach filmowych.

Organizowane są w ramach festiwalu, w trzech kategoriach: Film Młodzieżowy, Film Fabularny i Film Dokumentalny.

W kategorii konkursowej Film Młodzieżowy może brać udział młodzież do 26 roku życia. Jest to konkurs przeznaczony dla amatorów. Do tego konkursu można zgłaszać filmy w trzech formach: film fabularny, film dokumentalny oraz wideoklip (w tym animacja). Główna nagroda pieniężna to 4 000 zł.
W kategoriach Film Fabularny i Film Dokumentalny mogą być zgłaszane filmy tworzone przez profesjonalistów, a także prace studentów powstałe na uczelniach filmowych i artystycznych. Główna nagroda pieniężna w tych kategoriach to 10 000 zł.

Zgłoszenia filmów konkursowych przyjmowane są do 5 września 2018. Szczegółowe informacje, regulamin oraz formularze zgłoszeń do poszczególnych kategorii znajdziesz TUTAJ.

Formuła Festiwalu zakłada udział zarówno filmowców, jak i publiczności w pokazach kinowych, gdzie prezentowane są wartościowe filmy, a goście i widzowie podejmują otwarty dialog z twórcami. Do tej pory wśród gości festiwalowych znaleźli się: Krzysztof Zanussi, Adam Woronowicz, Radosław Pazura, Dominika Figurska, Arnaldo Casali.
Tegoroczna edycja Festiwalu będzie miała miejsce we Wrocławiu w dniach 19-26 października 2018 i przebiegnie pod hasłem: KU WOLNOŚCI WYSWOBODZIŁ NAS…

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama