Nowy numer 2/2021 Archiwum

Dziękczynienie za plony

Czas na dożynkowe świętowanie. W okolicach Wrocławia w wielu miejscach dołączyć możemy do modlitwy i zabawy przy wieńcach ze zbóż i pachnącym chlebie.

W Kobierzycach dożynki gminne rozpoczną się 26 sierpnia w południe Mszą św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP, której przewodniczyć będzie abp Józef Kupny. Dalsza część spotkania – którego głównym organizatorem jest Kobierzycki Ośrodek Kultury – odbędzie się na stadionie. Po części oficjalnej o 15.00 rozpoczną się występy zespołów ludowych (Akademicki Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Przyrodniczego „Jedliniok”, zespół Kobierzyckiego Ośrodka Kultury „Jarzębina”). O 16.30 wystąpi zespół Extazy oraz rozpocznie się turniej piłkarski dla dzieci; wśród kolejnych zespołów prezentujących się na scenie znajdą się zarówno grupy lokalne, jak i goście z Czech. O 20.00 zaśpiewa Kayah.

Dożynki gminne w Brzezinie rozpocznie 1 września polowa Msza św., odprawiona o 15.00 na placu przy Domu Ludowym, z udziałem chóru Cantate Domino i Ozi Brass Orkiestra. W programie spotkania m.in. koncerty Młodzieżowego Zespołu Pieśni i Tańca „Opole”, koncert Ozi Brass Orkiestra, występy dzieci i młodzieży z zespołów artystycznych GBP Skarbimierz, pokazy taneczne (tango argentyńskie), występy kabaretu „Re-Aktywacja”, zespołu Mr&Mrs, Dance Express – i wiele innych atrakcji, także kulinarnych oraz związanych z pokazami sprzętu służb mundurowych oraz prezentacją umiejętności psów z Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego OSP w Skarbimierzu Osiedle. Organizatorzy: Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu, Urząd Gminy Skarbimierz, Rada Sołecka Brzeziny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama