Nowy numer 41/2019 Archiwum

Znak wspólnoty

– Pan Bóg chce błogosławić wszystkim, ale chce to zrobić przez nas, naszymi rękami – mówił abp Józef Kupny podczas Mszy św. otwierającej święto plonów.

Ordynariusz zaprosił zebranych do refleksji nad wydarzeniem na weselu w Kanie Galilejskiej.

Zauważył, że ewangelista nie używa słowa „cud”, ale mówi o „początku znaków”. – Jezus nie przyszedł na ten świat, żeby dawać ludziom wino, ratować ich wesela. Nie przyszedł nawet po to, żeby czynić cuda. Przyszedł powiedzieć o swym Ojcu – dodał. Wyjaśniał, że wśród znaków, które trzeba właściwie odczytywać, są także dożynki – nie tylko okazja do zabawy, ale i wyraz wspólnoty. – Dając komuś chleb, częstując chlebem, pokazujemy, że jesteśmy gotowi traktować go jak kogoś nam bliskiego, a nie jako przeciwnika – podkreślił. Zauważył, że Pan Jezus w Kanie mógł sprawić, że wino pojawi się samo na stołach, ale On postąpił inaczej – zaangażował konkretnych ludzi. – Pan Bóg chce błogosławić wszystkim, ale chce to zrobić przez nas, naszymi rękami – mówił. – Ilu z nas jest gotowych użyczyć Chrystusowi swojego serca, swoich rąk w Jego trosce o drugiego człowieka?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL