Nowy numer 41/2019 Archiwum

Prześwituje niebo

Dziewiąta pielgrzymka i piknik integracyjny osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół odbyły się 25 sierpnia.

Rozumiemy cierpienie, chorobę, niedostatki, gdy patrzymy na krzyż – podkreślał bp Andrzej Siemieniewski, przewodnicząc pielgrzymkowej Mszy św.

Przywołał słowa św. Pawła o „dopełnianiu braku udręk Chrystusa” (Kol 1, 24), włączeniu swych cierpień w Jego ofiarę. Wskazał na krzyż będący znakiem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, które wraz z Caritas zaprosiło pielgrzymów do Henrykowa. – Krzyż KSM jest wypełniony błękitem, jak niebo. To pokazuje, że to nie ostatnie, ale przedostatnie słowo Boga. Krzyż jest bramą, przez którą prześwituje Boża miłość, miłosierdzie, chwała niebiańska – tłumaczył. Krzyż KSM jest otoczony barwami biało-czerwonymi, widoczna jest przy nim także sylwetka orła. Przypominają one o wartości wolnej ojczyzny, ale także o wolności chrześcijańskiej. „Ci, którzy zaufali Panu, odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły…” (Iz 40).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL