Nowy numer 44/2020 Archiwum

Spotkanie na cztery kopyta

Jubileuszowa, X Archidiecezjalna Pielgrzymka Sympatyków i Miłośników Koni odbędzie się w Łozinie 15 i 16 września.

Konni pielgrzymi (zapisy pod nr. tel.: 601 843 294) rozpoczną spotkanie w sobotę Mszą św. w kaplicy w Godzieszowej 15 września o 17.00. Tego dnia zasiądą do wspólnej wieczerzy w stajni w Siedlcu i wezmą udział w Apelu Jasnogórskim.

16 września o 12.00 odprawiona zostanie Msza św. w sanktuarium NMP Bolesnej w Łozinie. Na niedzielną Eucharystię zaproszeni są wszyscy chętni, nie tylko mający na co dzień do czynienia z końmi.

- To nasze 10., jubileuszowe spotkanie - mówi ks. Krzysztof Dorna SDS, diecezjalny kapelan środowisk jeździeckich. - Z tej okazji w Siedlcu zostanie poświęcona kapliczka ku czci św. Marcina, patrona koniarzy, natomiast w parku w Godzieszowej zostanie posadzony Dąb Katyński, który upamiętni jednego z zamordowanych w Katyniu ułanów.

Oprócz spotkania w Łozinie na koniarzy co roku latem czeka jeszcze jedna propozycja - pielgrzymka konna. Zwykle wyruszała z Trzebnicy do Lichenia, tym razem jednak trasa prowadziła na Górę św. Anny. - Rozpoczęliśmy pielgrzymkę przy grobie św. Jadwigi w Trzebnicy, jeszcze bez koni. Każdy, kto co najmniej dwa razy uczestniczył w naszych pielgrzymkach, a także osoby zasłużone dla koniarskiego środowiska, otrzymali specjalną odznakę „Pielgrzym konny” - mówi ks. Dorna SDS, wyjaśniając, że znalazły się w odznaczeniu motywy nawiązujące do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Odznaki te zostały pobłogosławione przez abp. Józefa Kupnego, metropolitę wrocławskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama