Nowy numer 34/2019 Archiwum

Uczniowie jeżdżą za darmo

Pierwszego września czekają nas ważne zmiany w komunikacji miejskiej we Wrocławiu.

Wszyscy uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych - nie dłużej niż do ukończenia 21 roku życia - zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej Wrocławia mogą od tego dnia podróżować komunikacją miejska bez biletu, na podstawie ważnej legitymacji szkolnej.

Ulga ta obowiązywać będzie również w pociągach Kolei Dolnośląskich i Przewozów Regionalnych na terenie Wrocławia (w podróżach pomiędzy stacjami mającymi w nazwie Wrocław).

Z bezpłatnych przejazdów będą mogli skorzystać nie tylko uczniowie wrocławskich szkół, ale każdy uczeń legalnie działających w Polsce szkół podstawowych, ponadpodstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (nie dłużej niż do ukończenia 21 roku życia) posiadający legitymację szkolną.

Również każdy cudzoziemiec posiadający legitymację z polskiej szkoły objęty jest uchwałą i może podróżować bezpłatnie. Cudzoziemcom, którzy nie uczą się w polskich placówkach, przysługuje, jak do tej pory, 50 proc. ulgi na bilety.

Uchwała Rady Miejskiej Wrocławia obowiązuje na liniach podmiejskich na całych trasach, ale tylko tych, gdzie przewozy zleca Gmina Wrocław. Są to linie: 602, 607, 609, 612, 900L, 900P, 901, 904, 908. 910, 911, 914, 917, 920, 921, 923, 924, 930, 931, 934, 936. Na innych komercyjnych liniach pozamiejskich, których kursowania nie organizuje miasto Wrocław, zasady pozostają bez zmian.

3 września rozpoczyna się nowy rok szkolny 2018/2019, w związku z tym po wakacyjnej przerwie powracamy do szkolnych rozkładów jazdy dla komunikacji miejskiej. Wprowadzanych jest w tych dniach wiele zmian tras poszczególnych linii. Więcej TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL