Nowy numer 44/2020 Archiwum

Rekordy dobroczynności

W wakacje zdecydowanie więcej osób skorzystało z higienicznej propozycji Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Dziś, po przerwie, rozpoczyna funkcjonowanie również jadłodajnia Caritas przy ul. Słowiańskiej we Wrocławiu.

- 1377 osób skorzystało z łaźni wrocławskiej Caritas w sierpniu. Takich tłumów jeszcze nie mieliśmy - podkreśla Michał Brzezicki, koordynator łaźni Caritas: Podkreśla, że to absolutny miesięczny rekord. Od początku roku skorzystano z niej 8,5 tys. osób. - To zastanawiające dlaczego potrzebujących jest tak wielu, ale nie oglądamy się na to i cieszymy się, że możemy im służyć pomocą - dodaje. Łaźnia to nie tylko możliwość kąpieli, ale również możliwość otrzymania świeżego ubrania, zwłaszcza bielizny. - Dlatego wciąż apelujemy o przekazywanie męskiej odzieży. Powinna być czysta i niezniszczona tak, aby nadawała siędo ubrania.

Łaźnia mieści się przy ul. Katedralnej 7 we Wrocławiu i czynna jest w poniedziałki , środy i piątki. Odzież można przynosić w dni robocze od godz. 6 do 16.

Dziś, 3 września, po wakacyjnej przerwie, wznawia swoją działalność jadłodajnia Caritas przy ul. Słowiańskiej 17. Dla każdego głodnego przygotowana jest gorąca zupa z wkładką oraz pieczywo. - Korzystam z jadłodajni od 3 lat. Dziś była bardzo dobra zupa pomidorowa - mówi Bogdan. Podkreśla, że jadłodajnia jest również miejscem spotkań dla ludzi bezdomnych.

Rocznie jadłodajnie wrocławskiej Caritas we Wrocławiu i Oławie wydają ponad 160 tysięcy gorących posiłków dla najuboższych rocznie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama