Nowy numer 34/2019 Archiwum

Poszli po sutannę

To już tradycja, że na kilka tygodni przed obłóczynami klerycy udają się przed oblicze Czarnej Madonny.

To pielgrzymka ku dojrzałości, ku kapłaństwu. Czas pielgrzymki, rekolekcji, modlitwy i wspólnoty jednego roku, to czas przygotowania do kolejnego kroku w swojej formacji, czyli przyjęcia stroju duchownego – wyjaśnia ks. Przemysław Vogt, prefekt Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.

Podkreśla, że kameralne grono sprzyja odkrywaniu tego, co jest piękne, ale też tego, nad czym trzeba jeszcze pracować. – Można to potem wziąć „na warsztat” na kolejny rok formacji – dodaje. Na Jasną Górę wyruszyło 10 alumnów wśród których był kl. Wojciech Porzuczek. – Wierzę, że to będzie czas, który pozwoli nam dobrze przygotować się do wydarzeń, które czekają nas w grudniu. Sutanna, strój duchowny, jest zmianą, o którą trzeba powalczyć. Szlak na Jasną Górę jest taką swoistą walką – mówił tuż po wyruszeniu w drogę. Podczas jednej z konferencji na trasie ojciec duchowny MWSD ks. Arkadiusz Kruk zwracał uwagę, że pielgrzymka jest dla każdego z kleryków innym wyzwaniem. – Dla jednych jest trudniejsza, dla innych łatwiejsza. Ale intencja jest ta sama – przygotowanie do przyjęcia stroju duchownego – mówił. Przypomniał, że sutanna to strój kapłana, ale samo jej nałożenie nie czyni kapłanem. – Człowiek, patrząc na nas, zawsze będzie widzieć w nas kapłana i chodzi o to, by to, co widać na zewnątrz, odpowiadało temu, co jest wewnątrz. Strój dużo mówi o człowieku – tłumaczył. Według planu klerycy mieli dotrzeć na Jasną Górę w środę (już po zamknięciu aktualnego numeru „Gościa”).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL