Nowy numer 41/2019 Archiwum

Trwa obóz w Białym Dunajcu

Gdy większość ludzi już tylko miło wspomina wakacje, są tacy, którzy cieszą się jeszcze wolnym czasem. Studenci związani z duszpasterstwami akademickim Wrocławia i Opola przebywają na obozie adaptacyjnym.

Jednym z pierwszych punktów programu obozu była tradycyjnie pielgrzymka na Wikorówki, do Matki Bożej Królowej Tatr. Jak zawsze panowała na niej cudowna atmosfera. Liczba uczestników robiła imponujące wrażenie na przechodniach. Pogoda, mimo złych prognoz, dopisała.

Na początku kolumna pielgrzymkowa rozbrzmiewała licznymi, pełnymi energii śpiewami. Po drodze był też czas na rozważania tajemnic bolesnych Różańca oraz powierzania rozlicznych intencji Maryi. Wśród próśb nie zabrakło też tych o dobrą żonę i dobrego męża.

Po dotarciu na Wiktorówki rozpoczęła się Msza św. Dialogowaną homilię wygłosili dominikanie: o. Marcin Jeleń OP i o. Marcin Dyjak OP. Mówili o wolności, o paradoksalnej wolności.

"Dzień był pełen wrażeń, pełen dobroci i radości. Oddaliśmy siebie, nasz obóz, wspólne dzieło nas wszystkich, w ręce Maryi. Pod Jej opieką jesteśmy i czujemy się bezpieczni pod matczynym płaszczem Królowej Tatr. Bogu niech będą dzięki za wszelkie dobro, za łaskę, którą dał nam w postaci tego pięknego przedsięwzięcia" – pisze w swojej relacji Monika Wołodkiewicz z DA Karmel.

Homilia z Wiktorówek:

O. Marcin Jeleń OP i O. Marcin Dyjak OP – kazanie – XXXV Biały Dunajec
Biały DunajecTV

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL