Nowy numer 43/2020 Archiwum

Trwa obóz w Białym Dunajcu

Gdy większość ludzi już tylko miło wspomina wakacje, są tacy, którzy cieszą się jeszcze wolnym czasem. Studenci związani z duszpasterstwami akademickim Wrocławia i Opola przebywają na obozie adaptacyjnym.

Jednym z pierwszych punktów programu obozu była tradycyjnie pielgrzymka na Wikorówki, do Matki Bożej Królowej Tatr. Jak zawsze panowała na niej cudowna atmosfera. Liczba uczestników robiła imponujące wrażenie na przechodniach. Pogoda, mimo złych prognoz, dopisała.

Na początku kolumna pielgrzymkowa rozbrzmiewała licznymi, pełnymi energii śpiewami. Po drodze był też czas na rozważania tajemnic bolesnych Różańca oraz powierzania rozlicznych intencji Maryi. Wśród próśb nie zabrakło też tych o dobrą żonę i dobrego męża.

Po dotarciu na Wiktorówki rozpoczęła się Msza św. Dialogowaną homilię wygłosili dominikanie: o. Marcin Jeleń OP i o. Marcin Dyjak OP. Mówili o wolności, o paradoksalnej wolności.

"Dzień był pełen wrażeń, pełen dobroci i radości. Oddaliśmy siebie, nasz obóz, wspólne dzieło nas wszystkich, w ręce Maryi. Pod Jej opieką jesteśmy i czujemy się bezpieczni pod matczynym płaszczem Królowej Tatr. Bogu niech będą dzięki za wszelkie dobro, za łaskę, którą dał nam w postaci tego pięknego przedsięwzięcia" – pisze w swojej relacji Monika Wołodkiewicz z DA Karmel.

Homilia z Wiktorówek:

O. Marcin Jeleń OP i O. Marcin Dyjak OP – kazanie – XXXV Biały Dunajec
Biały DunajecTV

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama