GN 33/2019 Archiwum

Filmowa uczta już za miesiąc

Fundacja Vide et Crede im. św. Jana Pawła II z Wrocławia oraz klasztor ojców franciszkanów w Niepokalanowie zapraszają do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Filmów Niepokalanów 2018 we Wrocławiu.

Tegoroczna edycja potrwa od 19 do 26 października, a towarzyszyć będzie jej hasło: „Ku wolności wyswobodził nas…” (por. Ga 5, 1) – które jest także nawiązaniem do 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Swoją obecność potwierdzili już m.in. prof. Krzysztof Zanussi, Dariusz Kowalski czy Michael Warsaw, prezes zarządu i dyrektor wykonawczy EWTN.

W tym roku po raz pierwszy we wrocławskiej historii festiwalu odbędą się aż trzy konkursy filmowe, których celem będzie wyłonienie najlepszego filmu fabularnego, dokumentalnego i młodzieżowego. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne oraz statuetki – Maksymiliany.

W ramach festiwalu odbędą się liczne wydarzenia towarzyszące, takie jak wystawy, prelekcje, konferencje, warsztaty dla najmłodszych. Organizatorzy zapowiadają też pokaz filmu niemego z muzyką na żywo.

Festiwal – o długoletniej tradycji nierozerwalnie związanej z postacią św. o. Maksymiliana Kolbego – stawia sobie za cel promocję wyższych wartości, zaprasza do refleksji, a przede wszystkim wychodzi naprzeciw potrzebom publiczności szukającej dobra w przestrzeni publicznej, na co wskazywał również patron wydarzenia – św. o. Maksymilian Kolbe.

Gośćmi specjalnymi dwóch dotychczasowych wrocławskich odsłon festiwalu byli m.in.: prof. Krzysztof Zanussi, Michał Lorenc, Małgorzata Buczkowska-Szlenkier, Adam Woronowicz, Radosław Pazura, Arnaldo Casali czy Dominika Figurska. W roku 2017 w wydarzeniach festiwalowych wzięło udział prawie 3 tys. widzów.

Festiwal odbędzie się w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie mkff.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL