Nowy numer 44/2020 Archiwum

Międzynarodowy Festiwal Krasnoludków

Typowo wrocławska, niepowtarzalna impreza, potrwa od 7 do 9 września. W ramach krasnoludkowego święta na wrocławian i turystów czeka sporo atrakcji.

Dla najmłodszych przewidziano między innymi warsztaty artystyczne i zabawy w Wielkiej Wiosce Krasnoludków w Ogrodzie Staromiejskim. Nieco starsze dzieci mogą obejrzeć Krasnoludkowe bajki na Scenie Letniej Wrocławskiego Teatru Lalek lub wziąć udział w rodzinnej grze miejskiej „Krasnale i tajemnice Wrocławia”.

Starszych miłośników małych ludków zainteresuje zapewne występ kabaretu Hrabi czy Krasnalowe Silent Disco. Wszyscy zaproszeni są na bezpłatne kursy Krasnalowym Tramwajem.

W tym roku krasnoludki zapraszają także do wrocławskich muzeów. W pierwszy dzień festiwalu drzwi otworzą oddziały Muzeum Narodowego i Muzeum Miejskiego Wrocławia. W salach Muzeum Etnograficznego, Arsenału, Muzeum Współczesnego oraz Centrum Historii Zajezdnia skrzaty zaproponują wystawy interaktywne, włączenie się w rodzinną zabawę, zajęcia warsztatowe w oparciu o prezentacje multimedialne.

W niedzielę odbędzie się Krasnoludkowe Popołudnie Literatury. Dzieci będą mogły posłuchać bajek czytanych przez Edytę Jungowską, Małgorzatę Waszkiewicz, Piotra Pietraszka i Bartosza Synowca, a następnie obejrzą Bubble Show. Wstęp na wszystkie wydarzenia, poza występem kabaretu Hrabi, jest bezpłatny. Na wskazane wydarzenia obowiązują wcześniejsze zapisy.

Więcej informacji i szczegółowy program imprezy na www.krasnale.pl oraz na www.facebook.com/WroclawskieKrasnale.

Międzynarodowy Festiwal Krasnoludków   Krasnal Drukarz sąsiaduje m.in.z wrocławską redakcją Gościa Niedzielnego na Ostrowie Tumskim Agata Combik /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama