Nowy numer 41/2019 Archiwum

Zostać dobrym uczniem

Wychowankowie i nauczyciele katolickich szkół w archidiecezji wrocławskiej spotkali się na Eucharystii.

Mszy św. w katedrze wrocławskiej przewodniczył metropolita wrocławski abp Józef Kupny. W homilii ks. Rafał Kowalski, rzecznik prasowy archidiecezji wrocławskiej i dyrektor Katolickiego Radia Rodzina, mówił, w nawiązaniu do odczytanego fragmentu Ewangelii, o powołaniu do bycia uczniem.

Zwrócił uwagę, że Jezus przemawia do tłumów, wśród których jest Szymon. – Wszystko wskazuje na to, że ludzie cisną się do Jezusa, ale Szymon nie. On wie, że Jezus przemawia, ale kompletnie nie jest zainteresowany tym, o czym mówi. Płucze sieci. Jest zajęty sobą i swoją pracą – zaznaczył. To płukanie sieci oznacza, że zajmuje się czymś, co nie jest istotne. Piotr i jego koledzy są sfrustrowani, bo nie udał im się połów. Podobnie może być z nami – człowiek jest w tłumie ludzi, którzy Boga słuchają, rozmawiają z Nim, ale w ogóle go to nie obchodzi. – Jestem w tłumie ludzi wierzących i to mi wystarcza. (...) Mogę być jak Piotr i siedzieć zajęty swoimi sprawami – mówił ks. Kowalski. Zaznaczył, że najważniejszym momentem tej historii jest bezpośredni zwrot Jezusa do Szymona: „Wypłyń na głębię”. Wtedy staje się on uczniem. Podkreślił także, że w byciu uczniem nie chodzi o to, by zdobyć jak najwięcej wiedzy, ale by znaleźć dziś jedno zdanie w Piśmie Świętym, w którym Jezus mówi tylko do mnie. – Bóg chce mówić do każdego osobno. Dyrektor Radia Rodzina przypomniał, że jako uczniowie szkół katolickich młodzi ludzie mają mówić całemu światu, iż to Słowo, które mówi Bóg, jest możliwe. – Stanie się tak, jeśli będziecie wybierać w życiu autorytet Jezusa, nawet jeżeli będą się z was śmiać lub powiedzą, że coś jest z wami nie tak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL