Nowy numer 44/2020 Archiwum

Ks. Stanisław Pawlaczek w szpitalu

Znany wrocławski kapłan, długoletni proboszcz parafii pw. NMP na Piasku, potrzebuje naszej modlitwy.

Przyczyną hospitalizacji księdza prałata było zasłabnięcie. Wezwane do Domu Księży Emerytów pogotowie zabrało kapłana na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, gdzie wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej.

O tym, że stan zdrowia ks. Pawlaczka się poprawia poinformował wicedziekan wrocławskiej adwokatury Leszek Rojek, podczas odprawionej 11 września Mszy św. w intencji chorego. W kościele pw. NMP na Piasku zebrali się adwokaci, aplikanci i przyjaciele emerytowanego proboszcza, który jednocześnie jest wieloletnim duszpasterzem prawników. Ks. Stanisław Pawlaczek został już wybudzony, a po odłączeniu od aparatury poprawiają się poszczególne czynności życiowe.

Chorego kapłana otaczają modlitwą rodzina, księża, liczne siostry zakonne, przyjaciele i znajomi. Zachęcamy, by w swoich modlitwach pamiętali o nim również nasi czytelnicy.

Ks. Stanisław Pawlaczek przeszedł na emeryturę w 2015 r. Do tego momentu, przez prawie 15 lat, był duszpasterzem tradycyjnych katolików i celebrował Mszę w starym rycie, jest także kapelanem wrocławskich adwokatów, Wspólnoty Najdroższej Krwi Chrystusa i katolików-esperantystów. Przez lata pełnił też funkcję kapelana NSZZ „Solidarność" Region Dolny Śląsk.

Wrocławscy adwokaci zapraszają również do udziału w dorocznej pielgrzymce prawników do Częstochowy. W tym roku 6 października Drogę Krzyżową i oprawę liturgiczną Mszy św. w Narodowym Sanktuarium na Jasnej Górze przygotowują członkowie wrocławskiego duszpasterstwa prawników.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama