Nowy numer 44/2020 Archiwum

Spotkajmy się przy organach

Dr Justyna Gleńsk zaprasza dzieci na niezwykłe zajęcia muzyczne, które odbędą się 15 września o 11.00 przy instrumencie w kościele NMP na Piasku we Wrocławiu.

– Nie często mamy dostęp do organów, bo schowane są daleko na wysokich chórach kościołów. To zwykle miejsca dostępne tylko dla wtajemniczonych – zauważa. – Kościół NMP na Piasku jest największym kościołem Wrocławia z wielkimi nawami i nadzwyczajnie pięknymi witrażami, a do organów możemy podejść całkiem bezpośrednio. Dla dzieci jest to szansa dotknięcia instrumentu-orkiestry, szansa zadyrygowania trąbkami bądź skrzypcami, bądź wszystkimi instrumentami jednocześnie. Doświadczenia wyjątkowe, wrażenia nietypowe.

Spotkania, które poprowadzi pani Justyna Gleńsk (prowadzenie, muzyka, śpiew), organistka w parafii pw. NMP na Piasku, dostarczą wielu bodźców dla dziecięcej wyobraźni; najmłodsi na pewno będą uszczęśliwieni bezpośrednim kontaktem z „nieosiągalnym” na co dzień instrumentem. Jak zauważa pomysłodawczyni, to szansa na nowe wrażenia estetyczne, ale także na wyciszenie i lekcję koncentracji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama