Nowy numer 33/2019 Archiwum

Kolejny Wieczór Czesławowy przed nami

Zapraszamy na koncert organowy w dominikańskim kościele św. Wojciecha we Wrocławiu. Zagra dr Tomasz Głuchowski.

Wieczory Czesławowe to nowa dominikańska oferta kulturalna w ścisłym centrum Wrocławia, która rozpoczęła się międzynarodowym cyklem koncertów muzyki organowej i kameralnej w kościele pw. św. Wojciecha na pl. Dominikańskim.

W tej świątyni, jako jednej z nielicznych świątyń, znajdują się dwa instrumenty organowe, o różnej stylistyce brzmieniowej. Organy, które pozwalają zaprezentować potencjalnym słuchaczom szerokie spectrum muzyki organowej i kameralnej. Ponadto jeden z nich to opus vitae Józefa Cynara, polskiego organmistrza, który na stałe wpisał się swoimi instrumentami w historię i organową panoramę Wrocławia. 

Koncert wieńczący organowy cykl zagra dr Tomasz Głuchowski w środę 19 września o godzinie 20 u wrocławskich dominikanów. Wstęp wolny. Zapraszamy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL