Nowy numer 4/2023 Archiwum

Ze św. Stanisławem i św. Dorotą

Procesja z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty wyruszy 23 września z bazyliki św. Elżbiety (kościoła garnizonowego) obok wrocławskiego rynku. Wydarzenie rozpocznie nabożeństwo o godz. 16.

Doroczna procesja jest związana z kolejnymi rocznicami tzw. powodzi tysiąclecia, która miała miejsce w 1997 r. Jak informuje Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej wydarzenie ma charakter dziękczynno-błagalny.

Procesja rozpocznie się 23 września o 16.00 nabożeństwem w bazylice św. Elżbiety (kościół garnizonowy) ku czci św. Stanisława i św. Doroty, polskiego biskupa i męczennicy z III-IV w., a zakończy Mszą św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Sieminiewskiego, w kościele pw. św. Stanisława i Św. Doroty. Kolumna z uczestnikami przejdzie zachodnią pierzeją rynku, przez pl. Solny, ulicami Gepperta, Kazimierza Wielkiego i św. Doroty.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do licznego udziału w wydarzeniu. Intencją procesji i Mszy św. będzie dziękczynienie za uchronienie nas, naszego miasta od powodzi oraz prośba za wstawiennictwem świętych o Boże Błogosławieństwo na „nowy czas”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy