Nowy numer 41/2019 Archiwum

Ze św. Stanisławem i św. Dorotą

Procesja z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty wyruszy 23 września z bazyliki św. Elżbiety (kościoła garnizonowego) obok wrocławskiego rynku. Wydarzenie rozpocznie nabożeństwo o godz. 16.

Doroczna procesja jest związana z kolejnymi rocznicami tzw. powodzi tysiąclecia, która miała miejsce w 1997 r. Jak informuje Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej wydarzenie ma charakter dziękczynno-błagalny.

Procesja rozpocznie się 23 września o 16.00 nabożeństwem w bazylice św. Elżbiety (kościół garnizonowy) ku czci św. Stanisława i św. Doroty, polskiego biskupa i męczennicy z III-IV w., a zakończy Mszą św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Sieminiewskiego, w kościele pw. św. Stanisława i Św. Doroty. Kolumna z uczestnikami przejdzie zachodnią pierzeją rynku, przez pl. Solny, ulicami Gepperta, Kazimierza Wielkiego i św. Doroty.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do licznego udziału w wydarzeniu. Intencją procesji i Mszy św. będzie dziękczynienie za uchronienie nas, naszego miasta od powodzi oraz prośba za wstawiennictwem świętych o Boże Błogosławieństwo na „nowy czas”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL