Nowy numer 48/2020 Archiwum

Świetne czy święte? Czyli rzecz o ciele

Ciało i emocje - wyznaczniki dobra i zła. Tak jakby ciało zajęło miejsce Boga. A zatem to siedlisko pokus, czy gwarant małżeńskiego szczęścia? Zapraszamy na Dzień Skupienia dla Kobiet już 6 października w parafii pw. NMP Matki Miłosierdzia.

Po raz kolejny w parafii pw. NMP Matki Miłosierdzia (aleja Aleksandra Brücknera 20/22) odbędzie Dzień Skupienia dla Kobiet. Tym razem zostanie na nim poruszony temat ciała, wokół którego bywa dużo zamieszania.

- Świat na każdym kroku pokazuje nam, że ciało powinno być doskonałe czyli świetne i takie wyznacza mu zadanie. Zwróćmy uwagę, jak wzrosła liczba fitness klubów, jak mocno kreuje się modę na zdrowe żywienie, jak wiele rodzajów diet jest propagowanych. Oczywiście mówię to przy całym szacunku do zdrowego żywienia. Ale, niestety, ciało i emocje stały się wyznacznikami dobra i zła. Tak jakby ciało zajęło miejsce Boga - stwierdza Elżbieta Gładka, organizatorka dnia skupienia.

Podkreśla, że wobec takiej rzeczywistości wzmaga się pytanie: co na to Pan Bóg,? Jak On to zaplanował i po co dał nam ciało? 

- Tak mało mamy poczucia, że Bóg stworzył ciało, abyśmy mogli wyrażać miłość. Bez ciała nie byłoby uśmiechu, uścisku dłoni, dotyku, okazywania wszelkich uczuć. Człowiek po prostu staje się czytelny, jeżeli jego ciało jest w harmonii z jego wolą, intelektem. Człowiek to ciało uduchowione albo dusza ucieleśniona - tłumaczy E. Gładka.

Jej zdaniem rzadko dziękujemy za swoje ciało Stwórcy. Nie da się ukryć, ile zamieszania panuje w sprawie współżycia, czyli wyrażania miłości przez małżonków. Bóg nam to wszystko ofiarował, a my co z tym zrobiliśmy? 

- Chodzi nam o odczytanie Bożego planu dla naszego ciała. Abyśmy stawali się świadomi siebie, swego ciała, czyli wiedzieli, jak ono się zachowuje, przewidywali swoje reakcje, ale także uczyli swoje ciało i nim kierowali rozsądnie. Tyle krzywdy się dzieje z powodu niewłaściwego zarządzania swoim ciałem - pedofilia, przemoc seksualna. Ciało w zamyśle Pana Boga jest święte i trzeba odczytać, co to znaczy - apeluje Elżbieta Gładka i zaprasza na październikowy dzień skupienia wszystkie kobiety.

Obowiązują zapisy pod adresem mailowym: skupieniekobiet@gmail.com.

Dzień Skupienia dla Kobiet (6 października)

  • 9.00 - Msza Święta
  • 10.00 - I konferencja: „Ciało – siedlisko pokus czy gwarant (małżeńskiego) szczęścia?”, dr Anna Rambiert –Kwaśniewska – biblistka, adiunkt PWT
  • 10:50 - przerwa na herbatę lub kawę
  • 11:20 - II konferencja: „Ciało nie kłamie”, dr n. med. Marek Gajowy – certyfikowany terapeuta i psycholog kliniczny
  • 12:00 - Pytania i odpowiedzi do II konferencji
  • 12:20 - Adoracja Najświętszego Sakramentu + możliwość spowiedzi
  • 12:50 - Zakończenie z błogosławieństwem
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama